Jak vyplývá z průzkumu IBD/TIPP, otevřené nepřátelství deníků The Washington Post, The New York Times či televize CNN vůči 45. prezidentu Spojených států se začíná běžným Američanům poněkud zajídat. V rámci dotazování uvedlo 55 % oslovených respondentů, že už mají předpojatého negativistického mediálního hodnocení veškerých Trumpových rozhodnutí dost. Jen o procento méně respondentů potom konstatovalo, že média v podstatě plní roli opoziční strany.
„Unavenost“ z neustálých ataků médií proti Trumpovi vyjádřilo 88 % republikánů, což se i přes překvapivě vysokou shodu dotazovaných sympatizantů, členů či přímo voličů republikánské strany dalo očekávat. Ještě možná zajímavější je skutečnost, že ve stejném duchu se vyjádřilo také 54 % respondentů, kteří se považují za nezávislé a nejsou skalními voliči republikánů ani demokratů. Většina z nich stejně tak věří, že média plní úlohu opoziční strany.
Celý text v angličtině najdete ZDE.
Průzkum byl realizován v období mezi 24. únorem a 4. březnem letošního roku a dotazováno v něm bylo telefonicky 909 respondentů. Průzkum podle svých autorů vykazuje odchylku maximálně tři procenta. Jak navíc uvádí John Merline na serveru Investors.com, společnost Media Tenor zjistila, že jen 3 % mediálních zpráv se v lednu stavěla k Trumpovi pozitivně. Ryze negativních bylo zaznamenáno 43 % a 54 % lze označit za neutrální.
Jak dále Merline píše, Trumpovo prezidentování hodnotí kladně sice jen 41 % veřejnosti a 53 % s jeho kroky a rozhodnutími nesouhlasí, přesto se těší prezident ve většině oblastí poměrně silné podpoře. Například jeho plán přijmout dalších 10 000 imigračních úředníků schvaluje 57 % veřejnosti, ještě o procentu větší podporu si získal jeho návrh na deportaci ilegálních přistěhovalců, kteří spáchali na území Spojených států trestný čin.
Trumpa navzdory mediální kampani podporují Američané i v jeho rozhodnutí nevpustit na omezenou dobu do Ameriky uprchlíky a občany sedmi muslimských zemí. „42 % Američanů potom hodnotí kladně Trumpovo vedení země, což je o dvě procenta lepší hodnocení, než které obdržel loni v říjnu Barack Obama. Průzkum dále ukázal, že 41 % Američanů považuje za největší bezpečnostní hrozbu ISIS a Al-Káidu. Na druhém místě se „umístilo“ Rusko se 27 %,“ uzavírá Merline.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro