Členové Rebelie proti vyhynutí se prý omlouvají řidičům, když na některých ze svých akcí blokují dopravu. Otázka je, zda to řidičům stačí, zda by aktivisté podle jejich názoru neudělali lépe, kdyby dopravu vůbec neblokovali. Holcnerová uznává, že se akce aktivistů nemusejí líbit každému. A přece v nich hodlá pokračovat. I přestože ji část veřejnosti vnímá jako ekoteroristku.
„Hnutí zatím masivně roste, akce musejí být více a více radikální... nevyhnutelně to vyvolá rozpory i uvnitř organizace. Došla jsem k názoru, že to je správně. Musíme se vyvíjet dál, je to taková naše vnitřní permanentní revoluce. Naše akce vyvolávají dilema ve společnosti, mezi našimi členy, ale třeba i policisty, kteří proti nám zasahují. Kdyby to tak nebylo, neděláme toho dost. Jsem přesvědčena, že to máme dobře vymyšlené. Dokud budou naše akce radikální a zároveň nenásilné, budou chtít změnit systém a nevinit konkrétní lidi, věřím, že uspějeme,“ uvedla mluvčí.
„Určitě chceme vyprovokovat alespoň nějakou reakci. Na jednu stranu se nám sice brutální postup policie hodí, ale také chceme, aby byli lidé ochotní nechat se zatknout. Pokud budou zásahy příliš tvrdé, odradí je to od účasti na protestech,“ pokračovala.
Členové hnutí mají být připraveni nechat se třeba i zatknout, ale kdybyste se jich zeptali, jak by klimatickou krizi řešili, od mluvčí se dozvíte, že řešení nemají, protože nejsou odborníky na klima. Jde jim jen o to, upozornit na problém a na skutečnost, že ho odborníci musejí řešit, pokud mají na naší planetě žít i další generace lidí.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp