Pět set stránek výtek na zpravodajství ČT. A rada je všechny smetla ze stolu

22.06.2016 20:52 | Zprávy

Před několika týdny spatřila světlo světa téměř pětisetstránkovou stížnost na zpravodajství České televize týkající se situace na Ukrajině. Rada České televize se s touto stížností nekompromisně vypořádala.

Pět set stránek výtek na zpravodajství ČT. A rada je všechny smetla ze stolu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova České televize

„Radní České televize na svém dnešním jednání v Brně odmítli jako nedůvodnou rozsáhlou stížnost mířící na zpravodajství České televize, především na způsob pokrývání událostí na Ukrajině,“ napsal server HlídacíPes.org (celý text včetně reakce autora stížnosti najdete ZDE).

Rada ovšem nebyla jednotná. Radní Ivana Levá a Michael Hauser se postavili proti většině svých kolegů a stížnost neodmítli. Hauser má totiž za to, že veřejnoprávní televize příliš jednostranně informovala o řecké straně Syriza. Kriticky se vyjádřil i k tomu, jakým způsobem Česká televize popisovala příčiny uprchlické krize.

Většinový názor rady vyslovil Zdeněk Šarapatka. „Zpravodajství je vystavováno systematickému a tvrdému tlaku propagandy, která se snaží dehonestovat práci ČT jako celku a zejména zpravodajství,“ oponoval Šarapatka.

Ačkoli stížnosti na vysílání České televize Rada ČT rozhodně neřešila poprvé, pětisetstránková stížnost byla přece jen neobvyklá. Anonymní autoři ve zprávě veřejnoprávní televizi obvinili z manipulace s fakty, z výkladu zpráv v rozporu s pravdou a tak podobně.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

21:19 Tři dodatečná vyšetřování. Eurokomise ještě přitvrdila proti Muskovi

Evropská unie opět přitvrdila ve svém vyšetřování sociální sítě X Elona Muska a žádá po ní vydání in…