„Policie má spektrum svých zájmů trošku jiné. Záznamy o daném člověku mohly být pouze kriminálního charakteru a zpravodajské služby se pak takovýmto člověkem zkrátka nezabývají. Složky se ve své činnosti odlišují tím, že mají jiné zaměření,“ podotkl ke zjištění, že policie muže měla v hledáčku, zpravodajské služby však nikoliv.
Schneider následně uvedl, že mohlo jít o dlouhodobě připravovaný útok. „Nemusel mít další personální souvislost,“ podotkl a vzpomněl také na českou vražedkyni Olgu Hepnarovou, která před lety zabila nákladním automobilem několik lidí.
„Šlo o pochybení pořádkových jednotek, kdy pustily na slavnost nákladní automobil. Využít automobily, letadla jako zbraně ničení – to spektrum ničivých činností je neuvěřitelné a nejde jim zabránit. Místo velkých a silných řečí je však třeba jít ke kořenům terorismu,“ dodal Schneider.
Své řekl také k výjimečnému stavu, který v zemi platí od minulých, podzimních, teroristických útoků. „Policisté jsou nesmírně unavení a s tou únavou klesá i pozornost,“ nevnímá jako správné tak dlouhé trvání výjimečného stavu.
„Nyní není předpoklad, že by přišly útoky tak rychle za sebou,“ myslí si Schneider a vnímá důstojné pokračování života jako jedinou možnost. „Je potřeba vzdát hold padlým, ale o těch škůdcích mluvit beze jména. Je to možná nešťastník, ale každopádně chorý mozek,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef