Politici na hudebních festivalech. Umělcům se to moc nelíbí

06.08.2017 11:57 | Zprávy

Účinkující na hudebních festivalech většinou příliš nevítají návštěvy politiků, kteří využívají akcí s mnohatisícovou účastí zejména mladých lidí k předvolební agitaci, píše ČTK.

Politici na hudebních festivalech. Umělcům se to moc nelíbí
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ve Vlčnově se konala tradiční jízda králů a byli tam i někteří politici

Návštěvníci poblíž areálů chodí kolem podpisových míst kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Michala Horáčka a přímo na festivalech se mohou setkat s politiky různých stran. Mezi nimi je často předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který třeba na festivalu Benátská! v Liberci debatoval s volebním lídrem ČSSD Lubomírem Zaorálkem. Na různých festivalech se objevili například i předseda SPD Tomio Okamura, šéf ODS Petr Fiala, předseda lidovců Pavel Bělobrádek či místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Jsou to lovci duší a přeju jim, aby jim nikdo nesedl na lep, protože mám silný pocit, že to, co říkají, je vzdálené pravdě,“ podotkl k účasti politiků na festivalech zpěvák a hudebník David Koller.

Velmi negativně vnímá politiky mezi návštěvníky festivalů kytarista a zpěvák rockové skupiny Škwor Petr Hrdlička. „Mně to přijde totálně nechutné, já politiky nenávidím a kdybych sem přijel a věděl o nich, tak bych nevystoupil,“ prohlásil po koncertu na Benátské!.

„Já myslím, že je to dobrá zpráva pro festivaly, protože politici pochopili, že festivaly jsou atraktivní. Špatná zpráva je to pro politiku, protože se podbízejí,“ řekl ČTK spisovatel Michal Viewegh, který měl v sobotu autorské čtení na Sázavafestu ve Světlé nad Sázavou. Tam před ním dorazil i Babiš, podle předsedy krajské organizace hnutí ANO na Vysočině a poslance Josefa Kotta na základě loňského pozvání ze strany pořadatelů.

Někteří hudebníci ale s politiky spolupracují. Lídr Pirátů Ivan Bartoš organizuje vlastní předvolební Freeride tour, na které vystupují zástupci české hiphopové a elektronické scény. Velký ohlas nedávno vzbudila společná fotografie Okamury a písničkáře Jaromíra Nohavici. Loni v únoru na demonstraci na podporu hnutí Svoboda a přímá demokracie vystoupili Aleš Brichta a Pepa Nos. Kapela Kryštof zase zahrála na farmě Čapí hnízdo, kterou provozuje společnost Imoba ze svěřenských fondů spravujících Babišův majetek. Na předvolebních akcích ANO před podzimními volbami do Sněmovny však podle zpěváka Richarda Krajča kapela vystupovat nebude.

„Nechápu, že se nějaké party muzikantů s politiky paktují a mají s nimi kšefty. Když jsme zakládali Škwor, tak jsme si řekli, že budeme klidně hrát pro čerta i ďábla, ale v životě ne pro politiky. Přes to vlak nejede,“ uvedl Hrdlička.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…