„V naší zemi existuje pátá kolona, kterou jsme navíc na naší půdě přivítali s otevřenou náručí. Rozčiluje mě velmi, že imigrační politika Evropské unie celou situaci ještě zhoršuje. Teroristické útoky v Paříži mě rmoutí o to více, že se daly předvídat. Dostali jsme se ve Velké Británii a Francii i celé Evropě do bodu, kdy by bylo upřímné si přiznat, že masová imigrace založená na multikulturalismu hanebně selhala. Stejně tak je nutné si otevřeně říci, že to řádění islamistů umožnila slabost našich politických vůdců a jejich trestuhodné přihlížení vzniku paralelních společností v evropských zemích,“ uvedl Farage.
Západoevropští politici dle Farageho zavírali oči nad zdokumentovanými případy polygamie a nucených sňatků v muslimské komunitě. Dle jeho informací je osmdesát procent sňatků mezi muslimy v rozporu s britskými zákony. „A to není zdaleka všechno. Slyšel jsem, že čtyři stovky džihádistických bojovníků se v poslední době vrátilo ze Sýrie do Velké Británie. Sen o volném pohybu osob v rámci Schengenu se nyní změnil v noční můru volného pohybu zbraní, teroristů a džihádistů. Je nejvyšší čas, aby se demokratické organizace ve Velké Británii i celé Evropě spojily a společně daly jasně najevo, že toto musí přestat. Chceme zpátky hraniční kontroly a národní bezpečnost,“ uvedl Farage.
Farage poté dále rozvedl svoji zmínku o páté koloně, když uvedl, že mnoho britských muslimů není loajálních vůči Velké Británii, ale pouze ke svému náboženství. „Podle mnoha průzkumů je zřejmé, že většina muslimů dává přednost před loajalitou k naší zemi, našemu způsobu života a institucím svému náboženství. Ten konflikt mezi jejich náboženstvím a našimi zákony a zvyklostmi je očividný. Je životně důležité, abychom v této bitvě idejí zvítězili,“ prohlásil Farage, který také vyzval k přísnější kontrole financování náboženských organizací. „Větší transparentnost je nutná k tomu, abychom identifikovali peníze ze Saúdské Arábie, jež používají britští muslimové a jejich vzdělávací instituce.“
Šéf euroskeptické UKIP také volá po razantní změně britské zahraniční politiky. „Již dávno jsme přece zjistili, že bombardování a využívání dronů nás k vítězství nad terorismem nedovede. Místo toho je nutné prohloubit spolupráci s arabskými a africkými zeměmi a jejich armádami. Stejně tak je žádoucí, abychom si konečně přiznali, že Asad ani Putin nejsou tím hlavním problémem, prohlásil Farage, který patří dlouhodobě k největším kritikům vojenských intervencí západních armád v oblasti Blízkého východu i jinde na světě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro