Populista Geert Wilders sice nevyhrál nizozemské volby, jenže skončil už druhý. I kdyby skončil první, vládu by pravděpodobně stejně nesestavoval. A fakt, že skončil druhý, ukazuje, že dokázal oslovit voliče, že Nizozemci cítí reálné problémy a zdá se jim, že tradiční politici tyto problémy nedokážou vyřešit.
„Je to jako s naším Okamurou. Jeho názory jsou extrémní a projekty nerealizovatelné, naštěstí – zde mám na mysli zejména koncept vlády skrze referenda. Ale kdyby tu nebyly reálné problémy a z nich plynoucí reálné pochybnosti, pak by pana Okamuru a v Holandsku pana Wilderse nenapadlo hlásat a organizovat to, co hlásají a organizují. Proto je ten jásot nad Wildersovým druhým místem pošetilý,“ varoval Neff v komentáři na serveru Neviditelný pes.
Ti, kteří se radují nad tím, že Wilders skončil až druhý, by měli upnout svou pozornost k Turecku, protože právě turecký prezident Erdogan bude jedním z politiků, kteří budou určovat příští směřování EU.
„V Německu je víc Turků, než kolik má Bundeswehr vojáků, ano, tato slova v Turecku padla. I to, že Turecko reviduje dohodu s EU o uprchlících a omezuje spolupráci v rámci NATO, i to je skutečnost. Můžeme tedy odsuzovat zlé názory nahoru a dolů, ale realita neúprosně mění měřítka toho, co je zlý názor a co není. On by ten pan Rutte bez Wilderse za zády turecké ministerské agitátory z Holandska nevyhodil a kdyby je nebyl vyhodil, kdo ví, jak by ty volby dopadly. Taková je logika věcí,“ uzavřel svůj komentář Neff.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp