„Záleží na straně. Já do ní, až bude vhodná příležitost, v nějaké historicky krátké době vstoupím. Také záleží na tom, jestli mě spolustraníci do čela kandidátky budou chtít. Když ano, tak tam budu,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Martin Pecina na čtvrtém sjezdu SPOZ a i on si postěžoval na média.
Nadstranický prezident
Oddělit od sebe osobu prezidenta a občana, jak to dělá prezident Zeman, podle Peciny moc nejde. Přinejmenším média to většinou nějak pozmění. „Každý z našich novodobých prezidentů měl blízko k nějaké straně. Prezident má blízko k SPOZ, stejně jako Klaus měl blízko k ODS a Havel k jiným stranám. Já s tím mám jednu úžasnou zkušenost. Když jsem byl předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS), vystoupil jsem s tiskovým prohlášením, že nesouhlasím s tím, v jakém smyslu se připravuje vládní prohlášení, protože je protisoutěžní a Česku přinese hodně škody. Když se totiž zakážou ČEZ stavět další zdroje, tak to může Evropská komise brát jako znesnadnění volné soutěže a zavede proti Česku sankce,“ začal příhodu.
„Toto prohlášení jsem podepsal jako předseda ÚHOS. Přišla televize a ptala se jako kdo to myslím, jestli jako předseda ÚHOS či jako občan. Řekl jsem, že i jako předseda i jako občan. Oni to vystříhali a zbylo, že jsem to řekl jako občan. A pak se v televizi vyjadřovali, že nemohu být dopoledne předsedou ÚHOS a odpoledne běžným občanem. To byla absurdní situace, když jsem prohlášení podepsal na hlavičkovém papíru. Oddělit to nejde, ale nemyslím si, že by to měl být nějaký problém,“ doplnil.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jan Rychetský