Poslanec Milan Šarapatka byl jako pozorovatel na Krymu v době, kdy tam probíhalo referendum. Moderátor Martin Veselovský se ho ale neptal na to, jak referendum probíhalo, ale na to, kdo mu cestu platil. Šarapatka k tomu pouze uvedl, že tato okolnost mu na celé věci nepřijde nejpodstatnější. Veselovský ale zákonodárci prozradil, že finance poskytl muž spojovaný s radikální pravicí. Celá diskuse se pak na tomto tématu zastavila.
Lank má za to, že se jeho stranický kolega stal obětí mediální války o Krym, do které se bohužel zapojila i Česká televize, jež současnou ukrajinskou vládu popisuje jako „hodné hochy“, přestože se k moci nedostali cestou regulérních voleb. Ruská strana to zřejmě popisuje zcela opačně. V Kyjevě z jejich pohledu vládnou téměř fašisté, které navíc Západ vítá. Bývalý šéfredaktor Hitrádia Vysočina Lank se domnívá, že oba tyto výklady jsou silně tendenční.
„Obávám se, že co se týče dění na Ukrajině, tak už se nedá věřit prakticky nikomu a ničemu. S fakty podle všeho manipulují obě strany - a tendenčně informují `provýchodní` i `prozápadní` média. A my jim to polykáme i s navijáky. Jen se se smutným povzdechem ptám, kam se ve zpravodajství poděla vyváženost a prostor pro obě strany...“ klade si otázku poslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp