V pražské Troji vzniklo stanové městečko, kam bylo přesídleno na 150 uprchlíků, pro které se prozatím nepodařilo najít jiné ubytování. Městečko střeží policisté.
Vznik stanového městečka však nevyřešil situaci na Hlavním nádraží v Praze, kde stále přebývají stovky romských válečných uprchlíků z Ukrajiny. Často přespávají jen na zemi a jídlo dostávají toliko od dobrovolníků.
Někteří z romských uprchlíků mají vedle ukrajinského občanství i občanství maďarské, které jim udělila vláda Viktora Orbána. Jenže jako občan EU nemají takoví uprchlíci nárok na příspěvek 5 tisíc korun. O pomoc mají žádat v Maďarsku.
A přesně tam by je poslal pražský zastupitel z ODS.
„Nepřizpůsobiví jsou problém, vytvářejí obraz celé komunity. To je špatně. Místo toho, abychom s hrdostí přijímali uprchlíky, budeme je teď házet do jednoho pytle s Romy z Maďarska nebo Ukrajiny. Stát by měl zjistit, odkud člověk je, a pokud nemá status uprchlíka, tak ho naložit do vlaku a odvézt zpět do domoviny. Snaha pomáhat se ochlazuje,“ prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS pražský zastupitel Vodrážka.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.