Podle podplukovníka ve výslužbě Pavla Černého, který je díky své policejní i armádní praxi odborníkem na tuto oblast, a Občanské konzervativní strany, za kterou kandiduje, je snaha Evropské unie sjednotit legislativu o držení a nošení obranných prostředků odpíráním základního práva občanů na účinnou ochranu jich samých i jejich blízkých. Problémem podle něj nejsou registrované zbraně, ale ty ilegálně držené.
„Je každému nanejvýš zřejmé, že kriminální živel si svou zbraň pořídí ilegálně, takže jeho se pochopitelně jakékoliv legislativní zpřísnění v této oblasti, jakýkoliv zákaz a omezení prostě netýká. Je tak zřejmé, že každá taková restrikce pochopitelně nepostihne škůdce společnosti, tedy (jak se říká) gaunera, ale výhradně jen toho slušného a bezúhonného občana. A zamezí tak paradoxně jeho možnostem čelit násilí ze strany těch, co žádná pravidla respektovat nehodlají," píše Černý.
„Zakazovat zákonů dbalému člověku opatřit si legálně prostředek na svou ochranu považuji v naprostém rozporu se základním a nezcizitelným právem bránit bezpečí své i svých blízkých, stejně jako by tomu mělo být i u práva na ochranu svého majetku," dodává podplukovník v záloze.
Právo vlastnit zbraň je znakem skutečné svobody
Zkrátka, pokud stát nemůže zajistit stoprocentně bezpečnost veřejnosti, nesmí jí podle Černého odnímat právo na zajištění potřebné ochrany vlastními prostředky. Jak podotýká, je zajímavé, že v historii se vždy snažili o takzvanou regulaci diktátoři, jako byl Lenin, Mao Ce-tung nebo dokonce Hitler.
Celý článek Pavla Černého najdete ZDE.
V možnosti vlastnit zbraň, ovšem po splnění zákonných podmínek, vidí Pavel Černý nejen znak skutečné svobody jednotlivce, ale i respektování základních demokratických principů. Zároveň podle něj jde o právo na účinnou sebeobranu s patřičnou oporou v zákonech. „Především agresor si musí být vždy vědom toho, že právě on na sebe bere riziko. Že se prostě jeho oběť může a bude bránit bez ohledu na útočníkovo zdraví," zdůrazňuje kandidát.
Právě Občanská konzervativní strana je podle bývalého policisty první stranou, která by se chtěla v uvedené problematice účelně angažovat. „Zkrátka, jak se říká: Kdo, když ne my, a kdy, když ne teď. Lepší se nyní trochu snažit, než pak jen pozdě a zbytečně hořekovat. Zkusme tedy nyní spojit všechny síly a možná se pak i příslovečná skála, jakou je EU, pohne," uzavírá Pavel Černý.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr