„Po 40 letech vývoje v EU je potřeba změny, a to dost zásadní, a bez vůle občanů nepřijde. Ti, kteří k volbám chodí, zatím vždycky generovali spolupráci evropské lidové strany a evropských socialistů. Vytvořil se neoliberální kartel, který žel přivedl Evropu do krize,“ vykládal Filip.
Evropa podle něj nemůže sledovat zájmy USA. Slova o existenci euroatlantické civilizace považuje za lichá. „Evropu uvádí do područí USA. Při politice Donalda Trumpa máme velkou šanci, aby si to v Evropě všichni uvědomili a stanovili jsme si vlastní priority,“ řekl Filip.
Uvedl, že ve volbách jde o to, zda z EU odejdou po Velké Británii další země, nebo zda lidé budou brát evropské společenství jako jim prospěšné. V EP se KSČM podle něj věnuje omezení práv nadnárodních korporací a bank. Vliv korporací vnímá jako obrovský a je podle něj čím dál těžší ochránit spotřebitele. „Je třeba se zabývat životním prostředím, bezpečností Evropy, a to nejen z důvodu případné další migrační vlny, ale z toho důvodu, že teroristické útoky stále hrozí,“ řekl Filip.
Češi dnes a v sobotu rozhodnou o přeobsazení 21 křesel ve více než sedmisethlavém Evropském parlamentu. Kandiduje rekordních 39 uskupení, která mají ve hře 842 kandidátů. Vítězství v eurovolbách bude v ČR obhajovat vládní hnutí ANO, které před pěti lety získalo zhruba 16 procent hlasů. Před pěti lety získaly ANO, ČSSD a TOP 09 se STAN po čtyřech europoslancích, KDU-ČSL a KSČM po třech europoslancích, ODS dva a Svobodní jednoho. Hlasovalo 18,2 procenta voličů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Proč jste s tou kritikou řady věcí nepřišli dřív?
To jste vše přehlíželi jen proto, abyste se udrželi ve vládě? Třeba když kritizujete transparentnost ODS nebo řadu návrhů vlády, s kterými jste zpočátku souhlasili.
Další články z rubriky
20:18 Daniel Vávra si psal s Pekarovou. Padli paraziti i kolaboranti
Politička Markéta Pekarová Adamová chtěla pochválit videohru od českých tvůrců. Místo poděkování se …
- 16:12 Hoffman vidí kapitalismus na konci: Akce, reakce a naštvaní lidé
- 10:55 Velvyslanectví USA v Praze mimo hru. Mezitím další a další odhalení
- 12:39 Vysílání ČT o Ficovi přineslo další odpověď ze Slovenska
- 21:25 Akce na podporu Ukrajiny. Řečnit bude Pavel, lidi shání umělkyně Holubová
- 18:40 Covid byl zdravotní krize. Tak proč ho řídili jako válku? V institutu našli nepříjemné detaily