Když ruská armáda v roce 2014 obsadila ukrajinský poloostrov Krym, Západ uvalil na Rusko sankce, které slíbil odvolat v okamžiku, až Moskva vrátí poloostrov Kyjevu. Ruský prezident Vladimir Putin tento požadavek však opakovaně odmítl a označil Krym za ruské území. Protiruské sankce tak trvají dodnes. Jak Spojené státy, tak Evropská unie je navíc stále zpřísňují.
Christian Lindner tvrdí, že s touto politikou je třeba přestat – Evropská unie musí najít cestu, na které by si ruský prezident Vladimir Putin mohl zachovat tvář a zároveň zlepšit vztahy s EU. „Musíme se dostat ze slepé uličky,“ řekl Lindner podle agentury Reuters, která se odvolává na německá média.
Celý článek v angličtině naleznete zde
Německo by mělo vzít na vědomí, že Rusko začlenilo ukrajinské struktury a přijmout tuto skutečnost jako „přetrvávající dočasné uspořádání“. „Alespoň prozatím,“ dodal šéf německé FDP, která by se mohla stát součástí příští německé vládní koalice, pokud si to budou přát němečtí voliči, kteří k volebním urnám vyrazí v září. Po posledních volbách FDP vypadla z německého Spolkového sněmu, ale předseda strany věří, že se partaj do dolní komory parlamentu zase vrátí.
Lindner uznává, že EU musí primárně udržovat dobré vztahy se Spojenými státy jako klíčovým partnerem v NATO, ale ve vztahu k Rusku musí evropská sedmadvacítka zvolit „kreativnější přístup“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: mp