Premiér Saska Michael Kretschmer z CDU v rozhovoru pro lokální deník uvedl, že rozumí obcím a městům, která již nechtějí přijímat další migranty. „To není známka nějakých špatných postojů, ale jde o objektivní vyhodnocení situace. V některých oblastech prostě chybí místa ve školkách a školách a místní obyvatelé se potýkají s problémy, za nimiž stojí ti migranti, kteří nechtějí dodržovat naše zákony a žít podle našich hodnot,“ uvedl premiér podle magazínu Focus.
Podle vysokého představitele CDU tyto prokazatelné překážky brání v úspěšné integraci přistěhovalců, Kretschmer rovněž připustil, že zejména mladí přistěhovalci působí kriminalistům hluboké vrásky čele. „Jde v podstatě o nový zločinecký fenomén. Ve městech, jako je Chotěbuz a další, operují gangy mladistvých migrantů a ti naprosto ignorují jakákoli napomenutí. Deportace navíc nefungují, protože migranti skrývají svoji pravou identitu.“
„Je třeba začít bezodkladně jednat a snažit se o nápravu. Zabráníme tak dalším třenicím a nespokojenosti voličů, která následně vede k příklonu k protestním stranám,“ prohlásil saský premiér a vyjádřil se rovněž k současné debatě, jejímž klíčovým tématem je islám. „Příliš nerozumím frázi, že islám patří do Německa. To samé ale mohu říci i o těch, kteří to popírají. Muslimové by každopádně měli vědět, že když neuznávají naše zákony a ústavu, musí odejít.“
Na problematiku mladistvých migrantů se zaměřuje také deník Welt, když zmiňuje situaci v Hamburku. „V loňském roce přišlo do Hamburku 652 nezletilých migrantů, ale téměř třetina se ztratila z dohledu úřadů a nikdo neví, kde se nyní nacházejí. Podle místních úředníků patrně při registraci či přerozdělení do jiných částí země. Někteří ilegálně překročili hranice a odešli do jiné země, jiné jsou stále v Německu, ale bez dohledu úřadů jsou náchylní k trestné činnosti.“
Dalším problémem je samotný věk migrantů. Kontroly ukázaly, že minimálně polovina z nich uváděla záměrně nižší věk. A to ve snaze získat lepší předpoklady k azylu a následnou lepší péči. Konkrétně v Hamburku se to týkalo asi jedné třetiny migrantů. „Náklady na nezletilé přistěhovalce v loňském roce stouply na devadesát milionů eur. Radnice v Hamburku za loňský rok poslala pěstounům migrantů asi 1,4 milionů eur,“ píše Welt.
![](/Content/Img/content-lock.png)
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro