Carlson na dění ve velkých amerických korporátech upozornil s poukazem, jak podle něj vypadá změna uspořádání z dřívějšího stavu, kdy se imigrantům v Americe při příjezdu vštěpovalo, že pokud chtějí být úspěšní, tak musejí tvrdě pracovat. „Novým přistěhovalcům do této země je okamžitě řečeno, že problémem jsou lidé, kteří tuto zemi založili – běloši. Že ti jsou to zlo,“ poznamenal.
Tvrdá práce už dnes ve světle pravidel pro „diverzitu, rovnost a inkluzi“ nic znamenat nemá, což dle Carlsona ukazují i uniklé záběry z online porad, na nichž indicko-americký generální ředitel technologického gigantu IBM Arvind Krishna přiznává, že používal nátlak, aby se propouštěli vedoucí pracovníci a odebírali se jim prémie, pokud nediskriminovali při přijímání zaměstnanců způsobem, kdy by upřednostňovali černochy či Hispánce. O bílé a Asiaty totiž kvůli pravidlům pro diverzitu, rovnost a inkluzi v této společnosti nebyl zájem.
„Mám v tomto ohledu jasno. Očekávám, že na úrovni vedoucích pracovníků, tedy nejen mých nadřízených, ale všech vedoucích pracovníků ve firmě, se musí posunout o 1 procento dopředu na obou nezastoupených menšinách. Dovolte mi to říci. Asiaté v USA nejsou v technologické společnosti nedostatečně zastoupenou menšinou. Ostatní však ano. Totéž platí o genderové diverzitě. Takže vezmeme nedostatečně zastoupenou a genderovou menšinu. Obojí musíte posunout o procento dopředu. To povede k plusům na vašem bonusu. Mimochodem, pokud to nezvládnete, přijdete o část bonusu,“ sdělil Krishna na uniklých záběrech.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas