Proč jste to dovolili? Kdo pro to hlasoval? Wilders burcoval v Budapešti

27.04.2024 20:15 | Monitoring

„Dnes čelíme dvěma velkým existenčním hrozbám; woke kultuře a imigraci,“ řekl na konzervativní konferenci CPAC v Maďarsku Geert Wilders, který loni dovedl v Holandsku svou Stranu pro svobodu k vítěznému výsledku a snaží se o sestavení tamní vlády „Populace Afriky se do konce století zčtyřnásobí ze současných 1,4 miliardy na 5 miliard. A třetina z nich se chce přestěhovat do zahraničí a přijít do Evropy,“ nebral si servítky Wilders.

Proč jste to dovolili? Kdo pro to hlasoval? Wilders burcoval v Budapešti
Foto: Screen FB Geerta Wilderse
Popisek: Geert Wilders

Konference konzervativní politické akce (CPAC) je každoroční politická konference, které se účastní konzervativní novináři, komentátoři i volení představitelé z celých USA a nově i z Evropské unie, kam se koncept konzervativních konferencí přesunul. Poslední konference se konala v Budapešti, hlavním městě Maďarska. Vystoupily tam takové osobnosti jako maďarský premiér Viktor Orbán, americký republikánský poslanec Paul Gosara, americký konzervativní komentátor Jack Posobiec a již zmíněný Geert Wilders.

A Wilders nejdříve vychválil kořeny konzervativních konferencí. „Stojíme na ramenou obrů. Nejen nizozemští obři, hrdinové jako Pinfontein nebo Theo von Gogh, oba zavraždění v mé zemi jako mučedníci svobody, ale také někteří naši a vaši hrdinové, jako velký Ronald Reagan, který v roce 1974, přesně před 50 lety, uvedl svůj inaugurační projev na vůbec prvním zasedání CPAC,“ vzpomenul počátky Wilders.

Rozhodně nechtěl být jen kritický. Vyzdvihnul, že spoustu věcí se za těch 50 let od založení CPAC změnilo k lepšímu. Uvedl například to, že východní Evropa se zbavila jha komunismu. Ale pak už začal solit otevřené rány celé Evropy. „Ale bohužel se mnohé změnilo k horšímu. Objevily se nové a vážné hrozby, a proto je CPAC stále nezbytný,“ řekl Wilders.

A označil dvě rozhodující hrozby, které ohrožují konzervativní charakter západní společnosti. „Dnes čelíme dvěma velkým existenčním hrozbám. Jedné vnitřní a jedné vnější,“ pronesl Wilders a ukázal v první řadě na tzv. woke kulturu. „Nejprve je to wokeismus, kulturní relativismus, převládající myšlenka ve většině akademické obce a médií, že neexistují žádné objektivní pravdy, žádná loajalita, žádná svoboda, žádný národ, žádná rodina. Vše je pro ně subjektivní. Všechno je relativní.  Vše je zaměnitelné a bez hodnoty. A to je poselství levicových elit,“ ukázal na první hrozbu západní civilizace.

A pustil se levice jako takové. „Zbavili se své národní suverenity. Někdy dokonce zničili ekonomiku. Zrušili národní měnu. Zvrhli výchovu dětí. A v neposlední řadě otevřeli naše hranice pro masovou imigraci a imigranty ze zcela odlišného kulturního prostředí,“ projevil své politické nesympatie vůči levicové politice. A tím se dostal k druhé, vnější hrozbě, která podle něho ohrožuje západní civilizaci. K imigraci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marian Kučera

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

S kým bysme měli vést válku?

Když se tak připravujeme na válku a chcete posílit rozpočet na obranu, proti komu myslíte, že bude válka vedena? Rusko proti všem? Ač je podle mě Putin šílenec, podle mě vzhledem k tomu, že jaké má problémy na Ukrajině, nemyslím, že by útočil na někoho dalšího, navíc třeba my. Jsme přeci v NATO, a t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Hoffman o dobytku: Evropská unie je mimořádně odporný spolek

12:18 Ivan Hoffman o dobytku: Evropská unie je mimořádně odporný spolek

POHLED IVANA HOFFMANA Bojovníci za jakákoliv práva mají mimořádnou schopnost dívat se jinam, když se…