Profesor Keller lže jako Rudé právo, píše Respekt

08.04.2014 11:03 | Zprávy

Ve své rubrice „audit“ na webu týdeníku Respekt se komentátor Jan Macháček rozepsal o prolhanosti lídra eurokandidátky ČSSD Jana Kellera. Profesor sociologie podle něj lže, jako když Rudé právo tiskne, což dokazuje na jednom Kellerově prohlášení o jakési smlouvě mezi EU a USA.

Profesor Keller lže jako Rudé právo, píše Respekt
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

Macháček úvodem připomíná, že již jednou napsal, že lídr ČSSD do evropských voleb, sociolog a normalizační komunista a kariérista Jan Keller lže. Jak je prý vidno, s bezskrupulózním lhaním evidentně nepřestává, naopak zařazuje mnohem vyšší rychlostní stupeň.

Předmětem jeho lží prý měla být chystaná smlouva mezi Evropskou unií a USA o obchodu a investicích. Keller zmínil, že po přijetí smlouvy by mohly být do Evropy z USA dováženy potraviny, které by nyní nesplňovaly místní hygienické normy, protože ty americké jsou podstatně nižší. Kromě toho by prý důsledkem mohl být konec farmářských trhů, které představují nevítanou konkurenci nadnárodním řetězcům.

„Oni chtějí pod heslem rovné soutěže a rovných podmínek omezit farmářské trhy, aby mohly supermarkety a obchodní řetězce lifrovat svoje zboží o to jednodušeji a bez konkurence farmářských trhů,“ shrnul Keller své výtky.

Macháček se proti jeho výkladu ohrazuje slovy, že podstatou každé dohody je od počátků lidstva to, že obě strany v něčem ustoupí. V EU však bude smlouva schvalována naprosto standardním mechanismem, zaručujícím demokratickou kontrolu.

Profesor Keller však podle něj ukazuje, jak málo o Americe ví. „Kdyby se Keller o USA trochu zajímal nebo tam někdy pobyl, zjistil by, že kontroly kvality potravin i bezpečnosti spotřebitelských výrobků tam podléhají srovnatelné kontrolní byrokracii jako v Evropě. Detailní a viditelné doklady o původu výrobku a jeho složení jsou naprostou samozřejmostí. Návody na to, co se smí a nesmí, jsou ještě mnohem `infantilnější`, než si neznalý evropský smrtelník` dokáže představit,“ píše.

Celý text Jana Macháčka ZDE.

V Americe je podle něj naopak trendem chovat se ke spotřebiteli jako k malému dítěti, včetně varování, že před požitím jídla je třeba sundat obal.

Největší Kellerovou „pitomostí“ je však podle něj varování před chmurným osudem farmářských trhů. Za prvé je nepředstavitelné, že by se něco takového stalo součástí smlouvy, a navíc je dost obtížné si takový zákaz představit. A navíc trhy, podobné těm farmářským, jsou v Americe zcela běžné. Právě jejich zásluhou vznikla móda mít všechno „bio“, která Ameriku zaplavila stejně jako Evropu.

Profesor Keller si podle něj zjevně představuje Američana jako obtloustlého poživatele mastných hamburgerů, což jen dokazuje, že v USA nikdy nebyl a vůbec tuto zemi nezná. Což mu nebrání o ní šířit lži.

„Zkrátka Keller lže, jako když Rudé právo tiskne, a Právo to tiskne,“ shrnul Macháček.  A pokud prý profesor Keller lže a nestydí se za to, splňuje podle „auditora“ Macháčka definici extremisty.   

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

JUDr. Daniela Kovářová byl položen dotaz

Nemáte dojem, že to už celkově vláda přehání?

Nejde jen o to, že postupuje diskriminačně vůči ruským občanům, kteří tu chtějí získat občanství, a kteří jako jediný z národnostní by se museli vzdát toho svého, proti čemuž jste hlasovala, a proto vám píšu. Ale celkově tu akorát rozdmýchává vášně, když podle mě i na úkor nás občanů nadržuje občanů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

15:11 „Chápu, že nás tu musíte prokádrovat“. Maláčová se vysmála Moravcovi, ten spustil o roce 1989

Nedělní debata Václava Moravce se nesla v konfrontačním duchu a zaměřila se na povolební spojenectví…