Česká republika má uprchlíky přijmout kvůli dohodě mezi Evropskou unií a Tureckem, která byla uzavřena letos v březnu. Za každého uprchlíka, kterého Turecko přijme z Řecka, má Evropská unie přijmout některého utečence z tureckých táborů. To je však podle Babiše bianko šek. A upozorňuje na současné útoky ve světě.
„Když dnes vidíte, že vyspělejší země, s odlišnou tradicí přijímání migrantů, nejsou schopné integrovat přistěhovalce ze zemí Blízkého východu a Afriky, tak se nemůžete divit, že s přijímáním jakýchkoliv uprchlíků nesouhlasím,“ uvedl Babiš. Nevěří totiž, že by migranti byli schopni se integrovat do naší společnosti. Podle jeho názoru by tak Česká republika neměla přijímat nikoho.
Vadí mu také to, že Evropská unie nedokáže ochránit své hranice. Uprchlíci by měli podle jeho názoru zůstávat v hotspotech mimo Evropu v Turecku, na hranicích se Sýrií. Svého šéfa podpořil na serveru ParlamentníListy.cz i poslanec Zdeněk Soukup (ANO). „Protestuji proti přijetí 80 migrantů ze Sýrie a žádám projednání celé záležitosti PS,“ uvedl. Hnutí tak má zcela opačný názor než sociální demokraté a lidovci.
Původní text ZDE.
„Všichni váleční uprchlíci budou důkladně bezpečnostně prověřeni. Říjnový termín je pouze orientační, podrobné bezpečnostní prověrky zaberou většinou více času,“ hájí přijetí uprchlíků Sobotka. Bělobrádek je stejného názoru. Pro je pak i třeba předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten uvedl, že důvěřuje zpravodajské službě, že každý uprchlík bude prověřen.
Kromě Babiše však vládu kritizuje i Hrad ústy mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. „Premiér Sobotka a jeho tým začíná metodou ‚jezinky‘ naplňovat bruselské kvóty na migranty. Pro začátek k nám doveze 80 Syřanů. Kdo takto činí, ponese plnou odpovědnost za důsledky,“ uvedl. Proti jsou i občanští demokraté, Úsvit a Svoboda a přímá demokracie.
„Bezpečnost českých občanů je důležitější než dohoda EU a Turecka. Události posledních měsíců v Evropě jasně ukazují, jaké následky imigrace přináší,“ uvedl například poslanec Úsvitu Marek Černoch.
Více informací k celému problému není naopak schopen poskytnout sociálnědemokratický poslanec Antonín Seďa (ČSSD). „Nemám odpovědi na dotazy. Prostě proto, že máme parlamentní prázdniny a mohu se dotazovat jen písemně. Takže předpokládám, že se k tomuto vrátíme po prázdninách. To, co vím ze sdělovacích prostředcích je, že zajištění bezpečnosti je prvotní a prioritní. A dnes nemám důvod úředníkům či orgánům, kteří zajišťují tyto uprchlíky, nevěřit. Ale rozhodně tohle budu sledovat," podotkl Seďa pro čtenáře ParlamentníchListů.cz, jenž chtěl vědět více.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef