„S panem ministrem vnitra Milanem Chovancem se shodnu v mnohém, dokonce v zásadě i na počtu policistů, které by ČR měla mít. V čem však společnou řeč nenajdeme, je změna zákona o nutné obraně, kterou Chovanec nechce dopustit,“ píše John.
Podle něj je statisticky podložené, že kriminalita roste, přibývá krádeží i vloupání do rodinných domků a obchodů. „Ministr Chovanec také přiznal problémy v dojezdových časech policie. Komu se chce čekat 20 minut na příjezd hlídky? Tyto všechny negativní trendy nahrávají bohužel útočníkům. Stejně tak jim nahrává současná podoba zákona, z níž vychází, že člověk, který se rozhodne proti agresorovi na svém pozemku bránit, nese za to následky,“ uvádí dále exministr vnitra s tím, že oroduje za legislativní změnu, „jež by dala právní ochranu napadeným, kteří se mohou bránit, klidně i nesmrtící zbraní, ale nesmí za to nést následky“.
Celé zamyšlení Radka Johna ZDE
„Možná že kdyby se ocitl v kůži napadeného, nebo strávil pár nocí ve Šluknovském výběžku, hovořil by jinak. Počet ubytoven pro sociálně vyloučené roste a s tím pochopitelně roste i strach obyvatel žijících v sousedství. Podle informací spolku Šalamoun v ČR existuje celá řada lidí, kteří byli odsouzeni za to, že byli nuceni bránit se útočníkovi ještě před příjezdem policie. Tito lidé jsou dnes ve vězení,“ dodává John s tím, že z uvedených důvodů Věci veřejné přicházejí s peticí a s návrhem legislativních změn ve prospěch napadených.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam