„Nemyslíte, že kdybyste byli levicovou stranou, která by v sobě nenesla pozůstatek minulosti v podobě názvu, mohli byste ve volbách získat víc hlasů?“ ptal se čtenář. Obratem připomněl, že strana dosud těžila z faktu, že nebyla součástí žádné novodobé vlády, a mohla tudíž získávat tzv. protestní hlasy. Protestních stran je ovšem nyní, slovy čtenáře, jako máku.
Ransdorf prý není stoupencem změny názvu strany, ale podřídil by se hlasu většiny členů, pokud by si to přáli. Podobné debaty se prý už vedly a dopadly vždy stejně. „Ve vnitrostranickém referendu se 75% členů vyjádřilo pro zachování názvu a 83% pro zachování komunistické identity. Já k těmto obhájcům názvu i identity patřím také. Souhlasím s myšlenkou velkého francouzského historika Georgese Dubyho (čeští televizní diváci ho znají ze seriálu Čas katedrál), že v nastávajících zmatcích, které nás čekají, bude myšlenka komunismu majákem, jenž nás bude orientovat,“ odpověděl Ransdorf.
Odpovědi europoslance si můžete přečíst také ZDE
Ve stejném duchu se prý vyjádřila i londýnská konference levicových intelektuálů v Birkbeck College v roce 2009. Odpověď uzavřel komunistický europoslanec připomínkou, že právě on napsal Nové čtení Marxe I. - II., pročež od něj nikdo nemůže očekávat, že by se podřizoval nějakým trendům jen proto, aby strana třeba dočasně posílila.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp