Robejšek u sochy T. G. Masaryka zdůraznil, že na tomto místě se schází proto, že obdivuje jeho vytrvalost, se kterou se zasazoval o samostatný stát a zájmy této země. A také proto, že pro jeho styl politiky se dá použít označení realismus.
Robejšek dále uvedl, že zavedené strany místo toho, aby problémy řešily, tak je spíše přidělávají. Úlohou každé vlády je dle jeho názoru podporovat ekonomiku a zajišťovat bezpečnost. Ostře se tak opřel do současné vládní garnitury, kdy řekl, že naše současná politická reprezentace není schopná předpovídat a řešit problémy. Předseda české vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) prý nemyslí realisticky, když podporuje zavedení eura, měny, která směřuje k rozpadu. Evropská unie má podle jeho slov nerealistické plány, kvůli nimž celý kontinent ztrácí energii, sebedůvěru a obranyschopnost.
Předtím, než Realisté vyrazili do ulic, Robejšek ještě zdůraznil, že prioritou jejich programu je to, aby Česko nebylo levnou montovnou a konzumentem nekvalitního jídla.
Poté vyrazila zhruba dvoustovka příznivců do ulic města. A byli k poznání – před Hradem se totiž rozdávala bílá trička s jejich symbolem – modrou hvězdou. Byla zdarma, a tak o ně byl enormní zájem.
Lidé s transparenty hlásajícími změnu stylu vyrazili od Hradu Nerudovou ulicí na Střelecký ostrov, kde na ně čekalo občerstvení v podobě bábovky i vody. Mezi účastníky pochodu byl i Jiří Vítek ze strany Patriotů.
Celé setkání i pochod byly poklidné a mírumilovné, uzavřel je koncert skupiny Žlutý pes. Největším hitem, zřejmě i díky symbolu Realistů modré hvězdě, byla píseň Modrá je dobrá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef