Martin Konvička se již před sněmem snažil založit politickou stranu, ovšem ztroskotal na tom, že název Alternativa pro Česko, se kterým kalkuloval, si již zamluvil někdo před ním. Na sněmu Bloku proti islámu pak ztratil půdu pod nohama i v hnutí, které doposud vedl.
Hned na počátku jednání vypukly spory o účast delegátů z Liberecka. Ty odmítali vpustit do sálu Martin Konvička a Petr Hampl, kteří tvrdili, že liberecké divizi zrušili členství. Proti tomu protestovali Jana Volfová a další, podle kterých mají právo se účastnit.
Následně bylo třeba, aby sněm zvolil volební komisi, která by řídila volby na sněmu. Jenže na tom se průběh opět zasekl. V tu chvíli se podle svědectví Jany Volfové zvedl pražský delegát Radek Nováček a obvinil Martina Konvičku a Petra Hampla z „bolševických metod“. Následně sněm opustilo několik delegátů, podle Jany Volfové více než třicet. Všichni prý na odchodu podepsali deklaraci kritizující nedemokratické postupy a „napojení na kmotry ODS“ vedení Bloku.
K další vlně odchodů podle jednoho z delegátů mělo dojít poté, co Martin Konvička navrhl zrušit Blok proti islámu a jeho infrastrukturu, tedy i všechny peníze, převést na spolek Islám v České republice nechceme, který založil již dříve.
„Kmotři, podvodníci a lobbisté zničili Blok proti islámu, aby se krajské volby nestaly referendem o vládě,“ píše se v prohlášení. Snahám kmotrů rozvrátit protiislámskou frontu a usnadnit pozici velkým politickým stranám. „Budeme pokračovat v tom, co jsme před rokem všichni společně slíbili občanům naší vlasti. Nikdy neustaneme v boji za záchranu naší země proti islamizaci a proti každému, kdo ohrožuje naše lidská, občanská a politická práva,“ slíbili následně delegáti.
Devět krajských organizací BPI prý následně deklarovalo ochotu spolupracovat s parlamentní stranou Úsvit - Národní koalice, zejména v krajských volbách. Před budovou pak delegáti, kteří opustili jednání sněmu, nahráli „poselství“, jímž se distancují od Martina Konvičky a které mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
Mezitím v sále pokračoval sněm. Podle Volfové a odpadlíků je počet delegátů tak nízký, že sněm ztratil usnášeníschopnost. Konvička a jeho strana tvrdí, že sněm je usnášeníschopný a může normálně jednat.
Podle zdrojů ze sálu se hlasovalo o vyloučení Martina Konvičky z Bloku proti islámu a následně rovnou o zrušení celého BPI. „Martin Konvička se tak chce pravděpodobně vyhnout ekonomickému dopadu vypovězení smlouvy s Úsvitem,“ sdělil jeden z delegátů.
Podle informací ze sálu, které kolují po sociálních sítích, byl nejprve Blok proti islámu rozpuštěn a následně byl z již rozpuštěného Bloku vyloučen jeho zakladatel Martin Konvička.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jakub Vosáhlo