„Už nechci vydělávat na blbečcích“ napsal v březnu letošního roku jeden z hlavních bankéřů Goldman Sachs, americké investiční banky, jejichž chování společně s Lehman Brothers v oblasti podnikání ve finančnictví se považuje za spouštěč hypoteční krize, která následně přerostla v celosvětovou a trvá v podstatě dodnes.
ParlamentníListy.cz se dotázaly známého filozofa a geologa Václava Cílka, který ve svých prohlášeních opakovaně varuje před nenasytností jedinců a nezodpovědným chováním finančních institucí, jestli mu nevadí Dlouhého angažmá pro tuto banku. Cílek má očividně s tímto pojítkem problém.
„Myslím, že máte pravdu v tom, že Goldman a Sachs by měli být zakázáni jako veřejní škůdci. Jiná věc je ta, že se občas stýkám s napůl napravenými grázly a vnímám, (podobně jako je tomu v USA), že ti lidé se v určitém okamžiku života stávají z predátorů lidumily. A ne že bych věřil konceptu tygr-býložravec. U pana Dlouhého mně zaujalo to, že je ochoten mně zvát na rozhovory, i když ví, že se na hodně věcí dívám jinak. Tedy oceňuji jeho vůli naslouchat a zvažovat jiné názory. Navíc v soukromé linii zase není až tak velký goldsackovec stejně tak jako není kryptokomunista, je něco mezi. Je chytrý a reálný a mám velkou důvěru v jeho ženu,“ uvedl Cílek.
Mezi další podporovatele Dlouhého v jeho tažení na Hrad patří psychiatr Cyril Höschl, lékař Pavel Pafko nebo režisér Jan Hřebejk.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Pavel Kozdera