„Patnáct let jsem spolupracoval s českou redakcí BBC.“ V České republice prý žije už 29 let a v roce 2014 dostal nabídku pracovat pro státní agenturu Ria Novosti. Zajímavé je, že po roce 1989 byl vztah k ruským novinářům lepší, než je dnes. „Zatímco před rokem 1989 byl každý Američan považován za špiona, dnes mám ten pocit, že se tak kouká na každého Rusa,“ doplnil.
Teoreticky by prý už nemusel žádat o prodloužení akreditace, protože už je v důchodovém věku, ale když přišla nabídka pracovat pro Ria Novosti, považoval za důležité o prodloužení akreditace požádat. Neprodloužení akreditace může mít také vliv na prodloužení k povolení pobytu, a to by pro pana Kuranova mohl být problém. Rodinu i přátele už má tady v České republice a v Rusku se prý nemá kam vrátit.
Ačkoli nechtěl prozradit jméno úředníka z ministerstva zahraničí, prý s jedním mluvil a dozvěděl se ke své kauze následující. „Vy jste předtím mnoho let psal pro liberální deníky a nikdo se na nic neptal, ale teď chcete psát pro národní agenturu a přišly otázky tajných služeb. To je normální propagandistická válka,“ posteskl si. „Já hlavně chci, aby bylo očištěno mé jméno, mně nejde ani tak o práci. Já chci, aby moje děti, moji vnuci nemuseli žít s nálepkou, že váš otec nebo dědeček byl špion,“ uzavřel.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp