„Výsledkem toho je, že Luboš Zaorálek je v těžké situaci, a věřím, že ho to trápí. Za dnešní situaci ale vinu nenese Zaorálek, nýbrž Schwarzenberg," říká Foldyna. „Prvopočátek problémů je na Balkáně a v tom, že v roce 2008 došlo k porušení mezinárodního práva. Věci nelze řešit jednostrannými diktáty,“ míní v rozhovoru pro zpravodajský server Novinky.cz.
„Dostali jsme se někam, kde to je velmi nebezpečné. Budou teď chtít změnu hranic Maďaři na Slovensku nebo Baskové ve Španělsku budou pociťovat své nároky jako více oprávněné než před Krymem? To jsme si ale měli rozmyslet dřív,“ upozorňuje.
„A místo toho, abychom se tím zabývali, tak tu bojujeme proti karikaturám Medvěda,“ varuje před slepou politikou vůči Rusku.
Poslanec Foldyna měl kvůli událostem na Ukrajině a Krymu několik střetů s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem, s nímž jej spojuje stranická příslušnost. Přitom oba dva byli proti uznání samostatného albánského státu v Kosovu. „Tenkrát jako opoziční poslanec byl proti uznání Kosova a doufám, že to tak vnímá i teď,“ říká Jaroslav Foldyna a zdůrazňuje, „že jsme se dostali do prekérní situace kvůli bývalému ministrovi zahraničí Karlu Schwarzenbergovi a tomu, že nedodržel usnesení českého Parlamentu z 6. února 2008, který českou vládu vyzval, aby Kosovo neuznávala“.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: jma