V Hrádku nad Nisou se například nacházelo nízkoprahové centrum, které se věnovalo dětem. "Jejich práci jsem hodnotil pozitivně, dětem z některých problematických rodin nabízeli smysluplný program. To, co s nimi rodiče nedělali. To teď bude určitě chybět. Program si budou děti hledat samy bez osoby, která na ně měla pozitivní vliv," řekl server iDNES.cz starosta Hrádku nad Nisou Martin Půta.
Terénní pracovníci pomáhali s vyřizováním dokladů
Starosta Tanvaldu Petr Polák se zase bojí toho, že mladí lidé nebudou mít žádné místo, kde by mohli trávit čas. V Novém Boru zase přišli o terénní pracovnici. "Velmi nám chybí a je to velký problém. Sociálně slabým pomáhala při vyřizování dokladů, zajišťovala ubytování nebo vyřizovala dávky a podobně," uvedl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.
Úřad teď vypsal výběrová řízení na firmy, které by sdružení nahradily. Problémy s původním byly například ve výši platového ohodnocení terénních pracovníků. "Terénním pracovníkům platili třeba 50 000 korun, přitom jiné organizace vyplácejí kolem 15 000," řekl radní pro sociální věci Pavel Petráček.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh