Sešli se mocní globalisté: Donald Trump je hrozbou pro aktuální světový řád!

14.02.2017 18:16 | Zprávy

V neděli se ve Spojených arabských emirátech hovořilo o problémech spojených s globalizací. Mnoho světových lídrů se obává populistické vlny, kterou symbolizuje současný americký prezident.

Sešli se mocní globalisté: Donald Trump je hrozbou pro aktuální světový řád!
Foto: pixabay.com
Popisek: Globalizace - ilustrační foto

V neděli se v hlavním městě Spojených arabských emirátů Dubaji konal Světový vládní summit, kterého se zúčastnili lídři mnohých zemí a inovátoři prezentující technologie zítřka. Světoví globalisté, kteří se na akci sešli, dlouze hovořili i o Donaldu Trumpovi a fenoménu, který představuje.

„Jeho jméno bylo vyslovováno téměř bez přestávky – v postranních debatách, v otázkách pro zúčastněné přednášející i na hlavním pódiu. Dokonce i tehdy, kdy jméno amerického prezidenta nezaznělo, jeho všudypřítomná hrozba pro aktuální světový řád visela ve vzduchu,“ píše Blake Hounhell pro konzervativní server Politico.

Světový vládní summit, konající se ve Spojených arabských emirátech, byl první velkou mezinárodní akcí uskutečněnou poté, co se prezidentem Spojených států amerických oficiálně stal newyorský miliardář Donald Trump.

„Nálada mezi čtyřmi tisíci zúčastněnými by se dala popsat jako něco mezi zmatkem a obavou,“ píše Hounhell pro Politico.

Není se čemu divit; summitu se zúčastnily světové kosmopolitní elity, vůči kterým v opozici Donald Trump postavil svou volební kampaň. Ani po volbách Trumpův tým nepozměnil svou rétoriku a v jednom z povolebních rozhovorů se Trumpův hlavní stratég Steve Bannon do globalistů opřel naplno: „Globalisté jsou zodpovědní za zbídačení americké dělnické třídy a vytvoření střední třídy v Asii. Nyní se Američané musí postarat o to, aby tak s nimi zacházeno již nebylo.“

Akci zahájil zakladatel Světového ekonomického fóra Schwab

Donald Trump, který pro svůj obchod rovněž využívá levnou asijskou pracovní sílu, z poklesu životní úrovně americké dělnické třídy viní světové globalisty. Jedním z takových globalistů je zcela jistě i zakladatel švýcarského Světového ekonomického fóra Klaus Schwab, který summit v Dubaji zahájil tím, že stručně popsal populistickou vlnu vedenou Donaldem Trumpem.

„Lidé v některých částech světa jsou skutečně naštvaní. Fakta již nejsou to hlavní. Falešné zprávy jsou možná již důležitější než samotná realita, uvedl Schwab, jehož organizace symbolizuje přesně tu ideu, proti které Trump vystupuje.

„Neměli bychom se vracet zpět k neoliberalismu a pokoušet se vše napravit tím, že ten systém učiníme inkluzivnějším. Jsme svědky probíhající revoluce proti tomuto systému, jeho náprava tedy není dostatečná.“

Globalismus a nacionalismus nejsou neslučitelné jevy

„Globalismus a nacionalismus bychom neměli považovat za neslučitelné jevy. Jsme globální společností se společnou budoucností. Stejně tak ovšem potřebujeme i národní identitu,“ prohlásil Němec Schwab.

Německý inženýr poté představil svou nejnovější knihu s názvem „Čtvrtá průmyslová revoluce“, ve které prezentuje optimistický pohled na poslední pokroky v oboru umělé inteligence, genetiky a kryptografie.

Schwab ovšem také dodal, že akcelerace technologického vývoje existující dělící linie zřejmě jen ještě více rozšíří a přispěje k vytvoření více Trumpů.

Mnoho otázek týkajících se Donalda Trumpa dostala i ředitelka Mezinárodního měnového fondu Christine Lagarde. Francouzská právnička pozitivně ohodnotila jeho daňovou reformu a plány na obnovu infrastruktury. Vítězství Donalda Trumpa dává za vinu světovým elitám, které zapomněly na obyčejné lidi.

„Internacionalizace je skvělá, světový obchod je skvělý. Zapomněli jsme se ovšem zaměřit na sdílení benefitů globalizace,“ uvedla.

Někteří zúčastnění „hrozbu“, kterou v očích mnohých expertů představuje Donald Trump pro globalismus, spíše zlehčovali. Jedním z nich byl globalista a spisovatel Parag Khanna, který ve své prezentaci poukazoval na statistiky dokumentující nebývalý rozvoj ve světových obchodních stycích téměř bez jakékoli účasti Spojených států.

Podle singapurského autora Paraga Khanny může Donald Trump současný trend jen urychlit.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: fib

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Vaše ,,pomoc" živnostníkům

Jak nám má pomoci odložení plateb na pojištění, když zálohy stejně tak či tak budu muset uhradit? Paradoxně když se mi nebude v podnikání dařit, tak kde pak vzít peníze na zaplacení záloh, které jste dost zvýšili? Nemyslíte, že by bylo prospěšnější, kdybyste je nezvyšovali? Tvrdíte, že je to kvůli d...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moravec pod palbou za „speciál“ k 17. listopadu. Nevybral ty správné hosty

14:35 Moravec pod palbou za „speciál“ k 17. listopadu. Nevybral ty správné hosty

Václav Moravec spolu se svým týmem připravil na 17. listopad 2024, na 35. výročí sametové revoluce, …