Valenta je přesvědčen, že kuřárny existují i v zemích, kde jinak platí striktní zákaz kouření. Na těchto kuřáckých místnostech nevidí nic špatného, protože by tam nedocházela ani obsluha, takže by její zdraví nebylo ohroženo.
Moderátor pořadu Devadesátka Jiří Václavek se senátora ptal, zda je spokojen alespoň s tím, že schválená podoba protikuřáckého zákona je přece jen mírnější, než byl v původní podobě. „Považujete i vy tu výslednou podobu, i když jste neuspěl, za rozumný kompromis?“ ptal se moderátor.
„Vůbec ne. Za rozumné bych považoval, kdyby byly přijaty dva pozměňující návrhy. První se týká těch vzpomínaných kuřáren a druhé ustanovení, které se týká nepodávání alkoholických nápojů osobě, u které lze důvodně předpokládat, že alkohol požije a vzápětí bude vykonávat činnost, při které by mohla poškodit zdraví lidí nebo poškodit majetek. Mnoho senátorů tam vystoupilo na podporu tohoto pozměňovacího návrhu, ale nakonec nebyl přijat,“ posteskl si Valenta.
Ústupky v oblasti elektronických cigaret senátorovi nestačí. Má strach z toho, že po protikuřáckém zákonu přijdou i další zákazy. Přesto neztrácí naději v podobě blížících se sněmovních voleb.
„Ti, kteří dneska sedí ve Strakově akademii, už tam nebudou, takže bude prostor to měnit. ... Ten zákaz kouření, který tady je, spíš inklinuje k Islámskému státu nebo jiným muslimským zemím. ... Proto říkám, vraťme se zpátky do Evropy, zaveďme kuřárny a nerozdělujme lidi na kuřáky a nekuřáky,“ žádal Valenta.
Na hospody se dnes valí kontrolní hlášení k DPH, EET, zákaz kouření a tak podobně, což Valenta vnímá jako problém. Stejně tak absolutně nevěří tomu, že se podaří snížit spotřebu tabáku. Lidé budou kouřit před restauracemi, a to se zase nebude líbit kolemjdoucím.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp