Sociálně slabí proti uprchlíkům z Ukrajiny. Proruští z chudých regionů... Pirátka má informace

12.05.2023 16:59 | Ze sítí

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová upozorňuje, že vysoká volební účast, která je patrná v několika posledních volbách, není vždy pozitivní zprávou. Historická volební účast v lednové prezidentské volbě totiž podle ní byla umocněna šířením lží, dezinformací a velkou mobilizací běžných nevoličů. Lidé tak sice chodí k volbám, ale zároveň velmi roste sociální napětí.

Sociálně slabí proti uprchlíkům z Ukrajiny. Proruští z chudých regionů... Pirátka má informace
Foto: Hana Brožková
Popisek: Olga Richterová

„Příčiny vysoké volební účasti nemusejí být jen pozitivní. Vystrašená společnost = ohrožená společnost,“ píše ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz Richterová a ptá se, kam společnost dostane tolerování dezinformací a lží.  

Ve druhém kole prezidentských voleb, kde se utkali Petr Pavel a šéf ANO Andrej Babiš, přesáhla volební účast 70 % a šlo o nejvyšší výsledek od sněmovních voleb od roku 1998. To mnohé v první chvíli potěšilo, stejně jako Richterovou. „Na konci ledna jsem se radovala, že ke druhému kolu prezidentských voleb přišla spousta lidí. K urnám se vypravili ti, kteří normálně nechodí. Nebývalý zájem hlásily i volební komise v sociálně vyloučených lokalitách. Konečně se probrali, říkalo se. Co ale zvedlo tyhle lidi z pohovek?“ ptá se Richterová.

Richterová například připomíná, že Andrej Babiš triumfoval na mosteckém sídlišti Chanov, kde k volbám přišla čtvrtina obyvatel a Babiš získal rekordních 93 procent hlasů. Mezi Romy totiž prý zavládla totální panika. „Všichni si mysleli, že vítězství Petra Pavla bude znamenat vstup Česka do války, romské ženy se bály, že jako první odvedou jejich muže a syny. Na Facebooku jely každý den streamy takzvaných lajfkařů, kteří se předháněli v líčení katastrofických scénářů. Nikdy jsme nic podobného nezažili,“ psali prý Richterové sociální pracovníci z Děčína.

Důvodem je podle Richterové jak „mimořádně odpudivá“ prezidentská kampaň Andreje Babiše, tak obecně rostoucí trend, kdy dezinformační narativy rezonují mezi nejchudšími obyvateli. Sociální pracovnice z Chomutova popsala své zážitky, kdy Romové za svoji bídu viní ukrajinské uprchlíky.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Co se stalo že Richterová řekla pravdu o tom jak proběhly volby???, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 12.05.2023 17:16:05
Historická volební účast v lednové prezidentské volbě totiž podle ní byla umocněna šířením lží, dezinformací a velkou mobilizací běžných nevoličů. Lidé tak sice chodí k volbám, ale zároveň velmi roste sociální napětí. Navíc podle Richterové, všichni co nechtějí být chudí, hladoví jsou ruští agenti??

|  12 |  0

Další články z rubriky

Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

4:40 Jen Eskymáky tady nemáme. Verbež! Mnoho Ukrajinců si myslí, že jsou šlechta. Mladá Boleslav se možná mění ve velký bolehlav

„Zvlášť ‚úkáčka‘ si myslí, že jim to tady úplně patří, že jsou šlechta. Prý bojujou za naši demokrac…