„Nesvědčí tato věc o špatné práci Policie ČR a o žalostném stavu justice, neboť nejsme schopni pomoci rodičům, aby se mohli dozvědět něco více o tom, za jakých okolností zemřel jejich syn?... Hledejme cestu, jak těmto případům pomoci, neboť každému z nás se může jednou stát, že se do takového soukolí dostane,“ zmínil dnes ve sněmovně na konci své interpelace Zdeněk Ondráček z KSČM, který se dožadoval u ministryně spravedlnosti Heleny Válkové (ANO) toho, aby mu pomohla posunout kupředu řešení případu smrti třicetiletého Petra Stráníka.
O co jde? Petr Stráník byl loni v létě nalezen ve svém bytě mrtvý, policie z místa pořídila videozáznam, fotografickou dokumentaci, ale přestože na místě činu našla dopis na rozloučenou, který byl psaný na počítači a bez podpisu, případ kriminalisté nakonec uzavřeli s tím, že šlo o jednoznačnou sebevraždu. Policisty k přehodnocení nepřiměl ani telefonát lékaře, který na těle mrtvého prováděl pitvu, při tom ale došel k podezření, že smrt mohla nastat v souvislosti s jinou osobou. Proto kriminalistům navrhoval soudní pitvu. To ale policista, do jehož gesce případ spadal, odmítl.
Podle Ondráčka, který je bývalým kriminalistou, je ovšem neskutečně podivné, že policisté nepředali rodičům na jejich jednoznačnou žádost videozáznam pořízený na místě činu. Videozáznam byli ochotní předat jenom manželce Petra S. a to ještě zkrácenou kopii, neboť originál se prý ztratil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová