Za odchodem Foltýna ze sboru stojí skutečnost, že nepostavil mimo službu šéfa inspekce vojenské policie Tomáše Voráče, který je stíhán kvůli nákupu přístroje na ochranu proti odposlechu ze zvláštních fondů vojenské policie. Ten vedoucí představitelé před dvěma lety ihned použili k prověření prostor, ve kterých se pohybovali.
Konec Otakara Foltýna ve funkci bude v úterý 28. února řešit sněmovní výbor pro obranu. Očekává se dramatická diskuse, jelikož Otakar Foltýn podle informací Ekonomického deníku konec ve funkci nese těžko. Řadě lidí si měl stěžovat, že kdyby nerezignoval kvůli nerespektování předpisů sám, byl by stejně odvolán.
Šéf inspekce vojenské policie Tomáš Voráč, který čelí trestnímu stíhání kvůli nákupu zařízení na odhalování odposlechů, byl tento týden odvelen z funkce. Uzavření případu by si měla vzít pod svá křídla inspekce vojenské policie, jejímž vedením byl pověřen Martin Bečvář.
To však může ještě zkomplikovat zásah Vrchního státního zastupitelství v Praze, které by se mohlo pokusit účelově kauzu zastavit, jak Ekonomický deník upozornily zdroje z Vojenské policie. Tuto alternativu měl sám Otakar Foltýn zmiňovat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab