Spiknutí u vojenské policie. „Bradáčová svolila.“ Na Foltýna lezou věci

24.02.2023 10:16 | Ze sítí

Šéf inspekce vojenské policie Tomáše Voráč, který je stíhán kvůli nákupu odposlechové techniky ze zvláštních finančních fondů vojenské policie, byl ze své funkce odvelen. Kvůli postupu ve věci stíhání šéfa inspekce sboru Voráče před pár dny rezignoval náčelník vojenské policie Otakar Foltýn. Podle informací Ekonomického deníku v případu, který má dotáhnout do konce inspekce vojenské policie, figuruje vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Spiknutí u vojenské policie. „Bradáčová svolila.“ Na Foltýna lezou věci
Foto: Repro ČT24
Popisek: Vrchní státní zástupkyně v Praze, Lenka Bradáčová

Za odchodem Foltýna ze sboru stojí skutečnost, že nepostavil mimo službu šéfa inspekce vojenské policie Tomáše Voráče, který je stíhán kvůli nákupu přístroje na ochranu proti odposlechu ze zvláštních fondů vojenské policie. Ten vedoucí představitelé před dvěma lety ihned použili k prověření prostor, ve kterých se pohybovali.

Konec Otakara Foltýna ve funkci bude v úterý 28. února řešit sněmovní výbor pro obranu. Očekává se dramatická diskuse, jelikož Otakar Foltýn podle informací Ekonomického deníku konec ve funkci nese těžko. Řadě lidí si měl stěžovat, že kdyby nerezignoval kvůli nerespektování předpisů sám, byl by stejně odvolán.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Jan Jakob byl položen dotaz

Jen sliby

Slibujete vyšší mzdy a hospodářský růst. Co jste ale dokázaly v tomto směru na poslední roky, co jste ve vládě, když jsme na tom jako občané finančně mnohem hůř než tomu bylo? Nebo máte dojem, že se většina lidí má dobře a nemá finanční problémy, kdy přežívá z výplaty do výplaty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Vojenská policie si nakoupila zařízení za 250 tis.,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseNávštěvník99 , 24.02.2023 11:13:38
aby zjistila, že vedení není v bytech odposloucháváno vojenskými zpravodajci. Použili fond pro placení informátorů, který se nemusí vykazovat. Jedinou chybou bylo, že nákup měl podepsat šéf vojenské policie. Pokud tomu rozumím, ten podpis je základ trestního činu. Šéf vojenské policie je pak viněn, že nepostavil mimo službu ty, co zařízení na odposlech nakoupili. Nejsou zpravodajci ti, co doporučili uzavírání zpravodajských webů? Není nakonec nejhorší přečin, že policie zabránila zpravodajcům, aby je odposlouchávali? Vždyť i zvolený Pavel se nechal slyšet, že si prověří místnosti proti odposlechu. Asi ví své. Nákup se stal před dvěma lety. Nebo je to jinak? Kdo ví víc?

|  10 |  0

Další články z rubriky

Nové „Přemluv bábu“. Politická výchova rodičů: „Dejte jim tam sledování těchto účtů.“

20:30 Nové „Přemluv bábu“. Politická výchova rodičů: „Dejte jim tam sledování těchto účtů.“

Datový vědec Petr Ludwig na sociální síti vyzývá lidi, aby svým rodičům přidali do sledování vybrané…