Schillerová svým podpisem připojila Českou republiku k dalším osmi zemím, zejména ze severní a východní Evropy, které vyzývají Evropskou unii k návratu k vyrovnanému rozpočtu. Výzvu podepsalo Rakousko, Nizozemí, skandinávské země, ale i sousední Slovensko. Zahraniční server Politico upozorňuje, že přitom právě Česká republika čelí masivnímu zadlužení.
Signatáři výzvy uvádějí, že společným cílem musí být omezení výrazné míry zadlužení k poměru k HDP. „Můžeme si dovolit masivní fiskální podporu ekonomik, protože jsme před koronavirovou krizí snižovali veřejný dluh a vytvářeli si tak prostor. Konsolidujeme naše státní rozpočty, abychom se mohli vrátit k vyrovnaným rozpočtům co nejdříve,“ stojí v dopise podle informací serveru Echo24.cz.
„Zdravé veřejné finance jsou ústředním pilířem členství v EU a základem hospodářské a měnové unie. Fiskální udržitelnost kombinovaná s reformami podporujícími ekonomický růst musí proto nadále tvořit základ společného rámce hospodářské a fiskální politiky EU,“ píše se dále ve výzvě.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: jma