Pane starosto, jaký očekáváte výsledek předčasných voleb? A co je podle vás třeba udělat, aby se ODS podařilo dosáhnout, co nejlepší výsledku? Podle posledního srpnového průzkumu agentury SANEP by ODS získala jen 7, 8% hlasů.
Upřímně si myslím, že v současné době neexistuje pro ODS žádný zázračný recept na dobrý volební výsledek. S důvěrou voličů Je to podobné jako například s důvěrou mezi přáteli - lehce se ztratí a velice těžce získává.
ODS má stále silnou základu na komunální či regionální úrovni. Ve vysoké politice se ale mluví o vyprahlosti strany po nových tvářích, které by ODS opět pozvedli. Jaká jména byste například vy osobně uvítal na kandidátkách ODS do PS tak, aby byli přijatelní pro co nejvíce občanů? A neobáváte se, že příští rok krize ODS ovlivní i komunální volby?
Nedostatek „nových tváří“ a to zejména ve vrcholné politice je problémem všech politických stran. Osobně zastávám názor, že na volitelných místech kandidátek, by se měla objevovat jména osobností, za kterými jsou vidět výsledky např. z komunální politiky a těch má ODS stále ještě dostatek. Bohužel se v minulosti často stávalo, že ty pouze posloužili jako „nosiči vody“, pro ty, kteří doposud stáli někde v pozadí. Jsou prostě lidé, kteří do politiky vstupují pro prospěch svůj a ti, co ji dělají pro prospěch druhých. Jen doufám, že i z tohoto se ODS konečně poučí.
Nejsem zcela přesvědčen o tom, že dnešní krize ODS musí nutně ovlivnit její výsledek v komunálních volbách v příštím roce. A to právě proto, že v obcích a městech voliči dávají vysvědčení spíše konkrétním lidem za konkrétní činy, než za členství v politické straně. Spíše vnímám stále větší nechuť občanů se politicky angažovat v době, kdy slovo politik je v podstatě vnímáno jako sprosté slovo.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Kateřina Synková