Štěpán Kotrba a šokující uprchlické informace z Německa. Předneseno v Českém rozhlase

24.03.2016 9:52 | Zprávy

Publicista Štěpán Kotrba se ve svém komentáři na Českém rozhlase Plus vyjádřil k migrační krizi a jejímu současnému řešení. „Namísto toho, aby země EU zrušily Ženevskou konvenci o uprchlících a zajistily ostrahu hranic armádou, dohodly se s Tureckem na vracení nelegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka a jejich výměně za zdánlivě legální z tureckých táborů,“ poznamenává.

Štěpán Kotrba a šokující uprchlické informace z Německa. Předneseno v Českém rozhlase
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba

Podle něj tato dohoda stejně odporuje Ženevské konvenci o uprchlících. Všímá si následně slov rakouského kancléře Wernera Faymanna, který uvedl, že rozdělování běženců po Evropské unii nefunguje, i premiéra Bohuslava Sobotky, že běženci před převzetím z Řecka a Itálie budou prověřováni. 

„V Bádensku-Württembersku procházeli ještě v roce 2006 muslimští přistěhovalci z 57 států, které patří do islámské konference, hodnotovým testem. Po vyplnění a podepsání se test archivoval. Nepravdivé informace by mohly o několik let později vést až ke ztrátě státní příslušnosti. Státní úředníci se žadatelů například ptali, co by dělali, kdyby jejich plnoletý syn řekl, že je homosexuál a chtěl by žít s jiným mužem. Další otázka zněla: Jak se cítíte při kritice vašeho náboženství? Považujete to za přípustné?“ konstatuje Kotrba. 

Původní text ZDE.

Otázky však prý nebyly touhou po multikulturním soužití. „Předpokládaly kulturní a náboženskou asimilaci, nutnou k bezkonfliktnímu začlenění do německé společnosti,“ uvádí s tím, že dnes se již němečtí policisté neptají na nic. Netuší podle něj ani to, kam se podělo více než sto tisíc migrantů. 

Kotrba následně zmiňuje slova regionálního lídra CDU a člena sněmu Šlesvicka-Holštýnska Daniela Günthera. „Stále více a více jídelen, škol a školek odstraňuje ze svých nabídek vepřové maso, aby vyšly vstříc náboženským zvykům,“ uvedl Günther.

„Tamní CDU vyzvala státní správu, aby zajistila, že vepřové maso ‚zůstane součástí potravin nabízených ve veřejných jídelnách, stejně tak jako ve školách a školkách‘,“ poznamenává Kotrba. 

„Prase se stalo politickým symbolem, novým znakem Západu, konstatuje se tento víkend v příloze Tageszeitung. Nevím, jestli to berlínský levicový deník myslí smutně, nebo nadšeně,“ uzavřel.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

16:55 „Máslo je drahé. Co husí sádlo?“ Zaslechnuto na adventních trzích. A to nebylo vše

Že je klobása na adventních trzích za 120 korun, si už tak nějak zvykáme. Dvě deci svařáku za 60 mož…