Ta strana je mrtvá. Totální letargie a paralýza. Takovýto nehezký je prý nyní stav v sociální demokracii. A tito lidé by mohli nahradit Hamáčka na postu předsedy...

11.10.2018 15:52 | Zprávy

ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jaký je stav v ČSSD po volebním debaklu v komunálních volbách.

Ta strana je mrtvá. Totální letargie a paralýza. Takovýto nehezký je prý nyní stav v sociální demokracii. A tito lidé by mohli nahradit Hamáčka na postu předsedy...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Podle našich informací se už ozvaly výzvy k rezignaci Jana Hamáčka, což on prý velmi těžce nese. Jde ale spíše o ojedinělé hlasy z místních organizací. Jinak ale prý vládne chaos, letargie a paralýza a hledá se viník, „kdo za to může“. Na předsedu by mohli proti Hamáčkovi kandidovat Jiří Zimola či Jaroslav Foldyna.

Každý den dobrý

„Strana je v těžké paralýze a letargii. Hledá se viník, ale spíše jde o hledání vnějšího viníka, jako jsou Babiš či účast ve vládě. Nějaká sebereflexe, která by se týkala změny ideového směřování strany, neexistuje. Nediskutuje se o změně směřování, ale o výměně židlí. Na předsedu to nejspíš zkusí Jiří Zimola a možná Jaroslav Foldyna. Těžko říct, zda to Hamáček ustojí. Také tam jsou lidé, kteří již vědí, že to je konec ČSSD, a proto chtějí z účasti ve vládě ještě vytěžit maximum ve stylu každý den dobrý, a až se vytěží, co se dá, stranu lze pohřbít,“ řekl redakci zdroj dobře obeznámený s děním ve straně.

To, že prezident Miloš Zeman zkritizoval Jaroslava Foldynu za to, že rezignoval na post místopředsedy ČSSD, prý Foldynovi paradoxně mezi spolustraníky spíše pomohlo. „Když to trochu přeženu, tak polovina členů strany si myslí, že by předsedu měl dělat Foldyna, druhá si myslí, že za vše může on a že by měl odejít,“ řekl redakci zdroj.

Debaklem ČSSD v Praze oslabila i pražská ČSSD. Navíc je pro ni problém, že řada jejích vlivných členů přijde o pozice v orgánech městských firem, což znamená ztrátu slušného finančního přilepšení i vlivu. Praha má ale současně hodně delegátů na sjezd ČSSD.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…