Takto to vypadá, když prohrají volby proevropští progresivisté. Ivan Hoffman zná souvislosti

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

23.12.2023 17:41 | Komentář

Když volby prohrají populisté, obejde se to bez kraválu, pozoruje Ivan Hoffman. Pro liberální aktivisty ovšem podle něho volbami nic nekončí. „Berou je jako pouhou epizodu ve svaté válce proti starému, neprogresivnímu světu. A svolávají demonstrace.“ Jako příklad si bere třeba Srbsko.

Takto to vypadá, když prohrají volby proevropští progresivisté. Ivan Hoffman zná souvislosti
Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

Hlavním poraženým v srbských volbách je s pěknými 23,58% hlasů proevropské, progresivní, liberální hnutí Srbsko proti násilí. V Evropě už se stává tradicí, že proevropští liberálové nemají chuť prohrávat a tak když dostanou na frak, svolávají demonstrace. Srbské nepokoje jsou pikantní tím, že demokratičtí sympatizanti „Srbska proti násilí“ stříleli do oken volební komise, napadali její zaměstnance a podle televizní stanice N1 tito aktivisté srazili k zemi a zbili i sedmdesátiletého ředitele republikového odboru statistiky.

Když volby prohrají „populisté“, naposledy v Polsku, ale před časem i u nás, obejde se to bez kraválu. Prohrát a respektovat výsledek chce jistou noblesu. Populisté si řeknou: „Škoda, ale není všem dnům konec a snad to příště dopadne lépe, až lidem dojde, že se nechali progresivními liberály a samozvanými demokraty obelhat a ožebračit…“ Pro liberální aktivisty ovšem volbami nic nekončí. Berou je jako pouhou epizodu ve svaté válce proti starému, neprogresivnímu světu.

Prozápadní ulice má v Srbsku jako záminku k demonstracím „dovoz zahraničních Srbů k volbám autobusy do Bělehradu“. To mimochodem „znepokojilo“ i EU, OBSE a Bílý dům. Slovenský analytik Eduard Chmelár k tomu poznamenal, že EU a OBSE kupodivu neznepokojilo, že progresivci sváželi k volbám zahraniční Slováky vlaky a ironicky pochybuje, že by pointa spočívala ve volbě dopravního prostředku.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Ivan Hoffman

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Útok v Magdeburku: Foltýn na ČT klidnil vášně. Jenže tou dobou diváci Primy slyšeli úplně jiné věci

9:12 Útok v Magdeburku: Foltýn na ČT klidnil vášně. Jenže tou dobou diváci Primy slyšeli úplně jiné věci

Na vánočním trhu v německém Magdeburku v pátek večer najel do davu ve vysoké rychlosti řidič s autem…