Před týdnem vlivný rakouský deník informoval o incidentech, které jsou na vlakovém nádraží na denním pořádku. Na řádění uprchlických gangů si stěžují majitelé obchodů i běžní cestující. Nedávno zde byl při hromadné bitce mezi mladými Čečenci a Afghánci pobodán člověk a pachatel následně ohrožoval policisty svojí zbraní. Hauptbahnhof se v důsledku masivní migrace navíc změnilo ve vstupní bránu pro ilegální migranty.
Jak konstatuje šéfredaktor Richard Schmitt, přes hrozby teroristického útoku nejsou na nádraží prakticky vůbec vidět policisté. „Místo nich však můžete vidět každý den desítky nově přijíždějících migrantů. Lidé ze severní Afriky, Pákistánu či Afghánistánu přijedou vlakem a poté se mohou bez jakékoli kontroly svých dokladů či registrace pohybovat volně po městě. Drahý řediteli železnic, drazí radní a zákonodárci, nevykládejte nám tady další pohádky o větší bezpečnosti.“
„Případ berlínského atentátníka Anise Amriho ukazuje, že bezpečnostní opatření na nádražích je nutné zpřísnit. Tunisan bez problémů cestoval vlakem téměř přes celou Evropu, než byl náhodou identifikován a zastřelen v Itálii. Vedle bezpečnostních otázek nás navíc liknavý přístup červeno-zelené koalice stojí spoustu peněz. Ve Vídni se momentálně zdržuje oficiálně asi 38 tisíc žadatelů o azyl, kteří dohromady pobírají měsíčně zhruba 838 tisíc eur,“ píše Schmitt.
„Ti lidé si samozřejmě nikdy neplatili sociální pojištění. Kdyby dostával každý byť jen 560 eur, tak v případě přijetí účinných opatření by město Vídeň ušetřilo 10,5 milionů eur měsíčně, což dělá za rok 126,4 milionů eur. Nic takového však koalice socialistů a zelených zcela jistě nechystá a jejich nečinnost nás stojí den ode dne více peněz,“ kritizuje šéfredaktor jednoho z nejčtenějších deníků v Rakousku.
Přerozdělování sociálních dávek pro žadatele o azyl žijící v Rakousku je skutečně tristní. Loni v létě deník Kronen Zeitung uváděl, že polovina z 84 000 žadatelů o azyl pobírala sociální dávky neoprávněně. Že se nejedná o nikterak bezvýznamné částky, dokládá zjištění, že v letech 2007 až 2016 činily náklady na tuto oblast přes půl miliardy eur. Tristní je situace zejména ve Vídni, kde žije značný počet migrantů. Jak prozradil nejmenovaný úředník, někteří z nich pobírají na dávkách plat, na který sotva dosáhnou IT odborníci či lékaři.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Josef Provazník