Maláčová, která doposud na MPSV působila jako šéfka odboru rodinné politiky, je členkou ČSSD. Studovala v letech 2002-2007 na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem, kde absolvovala magisterský obor politologie, a později v letech 2014-2016 na Londýnské ekonomické škole, kde vystudovala obor Politická ekonomie. Paralelně se studiem v Londýně od června 2015 řídila pod ministryní Michaelou Marksovou odbor rodinné politiky a politiky stárnutí na MPSV.
Již předtím prošla řadou úřednických pozic ve státní správě, začínala v roce 2007 na ministerstvu pro místní rozvoj, poté v kanceláři Senátu a pak od roku 2014 na Úřadě vlády.
Na úřadě vlády se v sekci EU potkávala se současným tajemníkem pro EU Alešem Chmelařem, který tam pracoval jako Vedoucí oddělení strategií a trendů EU. To ovšem není to jediné, co oba spojuje. Sedmatřicetiletá Maláčová a třicetiletý Chmelař jsou totiž manželi. Mají spolu syna. Manželé spojuje i to, že oba studovali na Londýnské ekonomické škole (Chmelař ještě v Paříži a ve Vídni).
Zajímavou rodinnou situaci v Babišově kabinetu, kde manželka Maláčová bude ministryní a manžel Chmelař státním tajemníkem na Úřadu vlády, glosoval komentátor Erik Best.
Podle něj vývěrem manželky padla šance Chmelaře stát se ministrem zahraničí, kterým se teoreticky stát mohl, protože pracuje se zahraničněpolitickou agendou a rovněž má v kapse stranickou legitimaci ČSSD.
Best dodal, že ČR nikdy neměla ve vládě současně manželský pár. „To by byl teda rodinný podnik, skoro na úrovni Sobotka-Pokorný!,“ dodal v narážce na bývalého premiéra a jeho kamaráda z gymnázia, který se po spolužákově instalování do premiérského úřadu stal jedním z nejvlivnějších pražských advokátů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav