Zmíněný komentář napsal republikánský senátor Tom Cotton, jehož text měl nadpis Pošlete jednotky!, a podtitul Národ potřebuje obnovit pořádek. Armáda je připravena. „Chlívek vůbec nepochybuje, že kdyby v Česku dlouhé týdny trvaly protesty spojené s rabováním, pro zásah armády by se vyslovila většina zdejší populace,“ míní Kamberský.
Černošští novináři v NYT však konstatovali, že tento komentář je výzvou k násilí a ohrožuje je na životech, proti článku vznikla petice a proti vedoucímu názorové rubriky Bennetovi podepsalo přes 1000 zaměstnanců. „Vydavatel, pan Arthur Gregg Sulzberger, jenž původně publikaci hájil, byl donucen otočit a Benneta obětovat,“ dodívá komentátor.
A tady to právě začíná být zajímavé pro našince: „Názor, jenž je čtenářům a zejména redakci hrubě nelibý, nesmí vyjít. A to je čistá hrůza: ztrácí se jakákoli diskuse odlišných pohledů, mizí společný jazyk. Jen si obě strany sporů budou navzájem pokřikovat uvnitř své vlastní bubliny. Snaha vedení NYT vykročit z této ‚echochamber‘ tvrdě narazila na nezlomný aktivismus uvědomělých (woke) redaktorů,“ glosuje dění Kamberský.
U nás zatím není tak špatně – v novinách si stále můžete o romsko-bílém soužití přečíst názory jak Tomáše Tožičky, tak Stanislava Křečka; kroky Donalda Trumpa komentuje jak Roman Joch, tak Ondřej Malý; své postoje zde prezentují poslanci všech možných stran: naposledy paní Pekarová Adamová z TOP 09 a pan Skopeček z ODS. „Otázkou je, jak dlouho nám to vydrží a kdy uvědomělá žurnalistika začne převládat i v Česku,“ píše Kamberský závěrem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nab