„Teď je záměr, který se má dopracovat. Chceme, aby vše bylo řádně zapracováno, spočítáno, kolik na to bude peněz, ale nevylučujeme ani jiné cesty,“ uvedl Toman. Pokud by se našla shoda a legislativní proces šel rychle, mohli by se tak zemědělci začít pojišťovat proti suchu v polostátním fondu na sklizeň za dva roky.
V současnosti se v případě sucha schvalují kompenzace pro zemědělce, letos jim vláda odsouhlasila přerozdělení až dvou miliard korun. Aby vláda nemusela každoročně schvalovat tyto příspěvky, chtělo by ministerstvo právě fond těžko pojistitelných rizik, který by měl situaci řešit systematicky.
Jeho přípravu zkoušely již minulé vlády, o jeho zavedení se hovoří již déle než desetiletí. Fond by měl podle bývalého ministra zemědělství Jiřího Milka (za ANO) nejspíš začít fungovat od roku 2020.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Proč se scházíte s podezřelými lidmi?
Jestli jste si chtěl jen ověřit, jestli GIBS věc řešila, proč jste se nezeptal přímo někoho z GIPS nebo policie? Jste přeci ministr vnitra. Podle mě tak netvrdíte pravdu a něco tu smrdí
Další články z rubriky

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování
Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…
- 9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan
- 4:44 „Bordel na kolečkách.“ Jandák začal o kultuře a skončil na Ukrajině
- 7:21 Šokující obraty v justici! Dvě známé kauzy, stejný soudce, ale zcela opačný postup. Jak je to možné?
- 21:00 Zrušení ČT: Stačí se nebát křiku
- 16:40 U Moravce dusno. „Můžu taky něco říct?“ Černochová nebyla spokojena