Lelek totiž chce zpětně prověřit možné uplácení při prezidentské volbě z roku 2008. O tom však Topolánek psal ve své knize a tuto kapitolu považuje za zcela uzavřenou.
„Nic vysvětlovat nemíním a nevím, jak by mě chtěli přinutit... Jedině právem útrpným, a to si nelajsne snad ani Bradáčová,“ uvedl Topolánek. „Možná by mohla nechat vyrobit nějaké falešné důkazy nebo si zajistit z Ameriky kvalitní výpověď,“ dodal a navrhl, že by spíš Lelek mohl vyšetřit, proč tehdy k žádné korupci nedošlo.
„Pravdou je, že praktiky, které uplatňovali tehdy Paroubek a Tvrdík, byly neuvěřitelné a mimoparlamentní vlivy zřetelné a pro mě nepochopitelné,“ přiznal a dodal, že je ale ke své práci nepotřeboval. Na to, aby došlo k volbě Václava Klause, totiž žádné peníze nebyly potřeba, „protože Klausovi volitelé vznikli přirozeně mou dohodou s Kalouskem a žádné podobné vyžírky jsme nepotřebovali“.
Topolánek se ještě stihl opřít do knihy šéfredaktora týdeníku Respekt Erika Taberyho Hledá se prezident, která je podle něj „snůška blábolů“. Protože v tehdejší prezidentské volbě žádná korupce nebyla.
Kritizoval i zavedení přímé prezidentské volby. „Byla to velká chyba a právě mediální spekulace, tlak a společenská poptávka tuhle chybu vytvořily,“ řekl s tím, že v jeho knize se můžeme dočíst více.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: spa