Toynbee ve svém textu uvádí, že Trumpovo sebevědomí je založeno na Pealově bestselleru The Power of Positive Thinking. „Peale kázal kongregaci bohatých i chudých: stačí, abyste něco dostatečně silně chtěli, a tak to dostanete. Pokud selháváte, je to proto, že vám chybí dostatečně silná vůle. Jeho kázání bylo útěchou superbohatým. Pro ostatní bylo obviněním: Jestliže jste něčeho nedosáhli, je to proto, že to prostě nechcete dost silně. To je trumpismus,“ zmínil Toynbee.
„Čím více bude Trump porušovat všechna etická pravidla, tím více to pro něho bude dokazovat, že pravidla establishment záměrně zkreslil, aby mu odepřel, co mu právem náleží. Etika? Střet zájmů? Všechno je fake, falešné, kromě něho. Ať dělá Trump cokoliv, to je autentické,“ dodal vzápětí.
V zahraniční politice může podle něj tento šokujícím způsobem nekontrolovatelný a divoce nepředpověditelný prst na jaderném knoflíku ještě přinést pozoruhodné výsledky. „Jiní mu zřejmě ustoupí, když nebudou existovat žádná pravidla, a vzájemné jaderné odstrašení přestane být hrou dvojího a trojího bluffování, ale jaderná válka se stane možnou. Trump zřejmě opatrnou Čínu uvede v naprostý zmatek a překoná Severní Koreu,“ tvrdí se slovy, že lidé, kteří s ním budou muset jednat, si budou muset dávat velký pozor na to, aby ho nepodcenili. „V jeho šílenství je metoda a nikdo jiný na světě není tak přesvědčen, že má nárok a je připraven vyhrát všechno,“ zmínil závěrem Toynbee. Překlad jeho komentáře přinesl server Britské listy.
Původní text ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef