Ty ruské rakety mohou doletět až do Prahy... Libor Rouček hledá východisko z ukrajinské krize

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

12.02.2022 13:45 | Komentář

EVROPAN LIBOR ROUČEK „Podívat se znovu na celou bezpečnostní architekturu!“ Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček analyzuje napětí u ukrajinských hranic. „Je důležité i z pohledu Západu, aby měla každá země právo rozhodnout se podle sebe,“ říká. Připomíná, kdo je v ohrožení. A má doporučení pro českou diplomacii.

Ty ruské rakety mohou doletět až do Prahy... Libor Rouček hledá východisko z ukrajinské krize
Foto: archiv L. Rouček
Popisek: Bývalý místopředseda Evropského parlamentu a europoslanec Libor Rouček

„Od starého Řecka byl zvyk, že by měly v době olympiády utichnout zbraně,“ podotýká na úvod bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček s odkazem na probíhající vojenské cvičení Ruska a Běloruska.

„Desítky tisíc vojáků byly přesunuty až z Dálného východu. Cvičení probíhá na hranicích států NATO. Severoatlantická aliance musí odpovědět, protože její členové na východním křídle, od Estonska, Litvy, Lotyšska přes Bulharsko se cítí ohroženi. Nikdo neví, jak se Rusko v krizi zachová a jestli napadne Ukrajinu, nebo ne,“ analyzuje Rouček.

„Téměř sto padesát tisíc vojáků podél ruské hranice něco signalizuje. Nejen Ukrajina, ale celý Západ se tomu snaží čelit. Navíc rusko-běloruské cvičení zbytečně zvyšuje napětí. Sousedním státům nezbývá nic jiného, než částečně posílit obranu za účasti vojáků z nejrůznějších států NATO,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Daniela Černá

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

9:47 Násilí? Incident kolem STAČILO! dokonal ministr Rakušan

Na předsedu STAČILO! Daniela Sterzika (alias Vidláka) se zaměřil již několikrát trestaný influencer …