Mezitím se někdejší vlivný úředník již na podmínku dostal na svobodu. Podle pravomocného verdiktu Novotný spolu s bývalým starostou Brna-Žabovřesk Alešem Kvapilem požadovali úplatek v souvislosti se stavbou hotelu a hudebního klubu Sonocentrum.
Novotný v obsáhlé ústavní stížnosti tvrdil, že celá kauza je výsledkem policejní provokace a že trestní řízení bylo vedeno tendenčně a jednostranně. Své odsouzení označil za nespravedlivé, skutek se prý nepodařilo řádně prokázat. Zpochybnil řadu konkrétních důkazů a kroků Krajského soudu v Brně.
Podle ústavních soudců ale Novotný z velké části opakuje námitky, s nimiž se justice již řádně vypořádala. „ÚS tedy neshledal, že by došlo k porušení základních práv a svobod stěžovatele. Proto ústavní stížnost mimo ústní jednání bez přítomnosti účastníků odmítl jako zjevně neopodstatněnou," stojí v usnesení senátu se zpravodajem Pavlem Rychetským. Loni soud s podobným odůvodněním odmítl také Kvapilovu stížnost.
Kvapil s Novotným podle obžaloby žádali v roce 2010 nejprve čtyři miliony korun, pak dva a nakonec milion za to, že Kvapil pomůže získat podnikateli Jiřímu Štoplovi povolení pro stavbu Sonocentra v Žabovřeskách.
Novotný podle obžaloby domlouval termíny schůzek. Nakonec jej s milionem korun v igelitové tašce zadržela policie. Kvapil i Novotný vinu v plném rozsahu popřeli. Podle Novotného byly peníze řádně vyplacenou provizí za poradenství.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam, čtk