Macek chce výčtem některých reakcí lidem zbavit iluze. Poukazuje, že nejen Spojené státy, ale také Velká Británie nikterak na invazi nereagovala. „USA nijak nereagovaly, přednější pro ně byla bilaterální dohoda se Sovětským svazem. Tehdejší americký prezident Lyndon Johnson označil invazi za „pouhou nehodu na cestě k uvolňování napětí“, píše Macek a pokračuje, že i britská vláda na tom nebyla jinak. Ta podle jeho slov také nereagovala. Důvodem bylo, že nechtěla ohrozit svoje obchodní zájmy se SSSR.
Napříč tomu poukazuje na stanovisko Číny a její ostré odsouzení invaze. „Předseda komunistické strany Číny Mao Ce-tung invazi ostře odsoudil, pročínsky orientovaná Albánie na protest vystoupila z Varšavské smlouvy,“ pokračuje a dodává, že Rakousko se k invazi nevyjádřilo a ministr zahraničí Waldheim nařídil rakouskému velvyslanci v Praze Kirchslägerovi, aby přestal Čechům vydávat víza.
„Francie měla dost svých starostí se studentskými bouřemi,“ uzavírá.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: sla