„Pro mě to znamená symbol toho, kdy se ta vlna historie překlopila blíž k tomu, co žijeme teď, výrazným způsobem. A něco, co mě utvářelo, protože já jsem ta generace, která se už de facto narodila víceméně do svobody nebo vyrůstala ve svobodě. Což je určitě něco, co určilo můj život,“ řekl sedmatřicetiletý herec.
Nyní pracuje na filmu Vlny, který vypraví historický hrdinský příběh československého Rozhlasu a jeho zahraniční sekce v roce 1968. V jednom z rozhovoru pro Český rozhlas Mádl k filmu uvedl, že strach máme dodnes pod kůží, ale jde mu čelit. „Čelíme mu třeba tím, že natočíme film Vlny, není to lekce o historii, ale pro mě je to emocioální exkurz spíš do té doby. Mám pocit. Že do té doby, kdy těm věcem porozumíme, prožijeme je a máme pocit, že tam jsme, tak se jich přestaneme bát. Protože se bojíme většinou toho, co neznáme,“ pokračuje Jiří Mádl v pořadu Interview ČT24.
„Věřím, že díky Vlnám budeme celou tu událost, která formovala naši zemi, vnímat vlastně autentičtěji,“ dodává režisér.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Natálie Brožovská