Deník The Telegraph s odkazem na získanou interní komunikaci uvedl, že měla být v britské státní správě vnucována tamním zaměstnancům jak genderová, tak rasová ideologie a v rámci toho byli poučováni, že si lidé mohou zvolit své pohlaví, museli se účastnit přednášek o LGBT+ problematice či sledovat videa, v nichž se uvádí, že biologičtí muži mohou klidně chodit na ženské toalety či do ženských šaten, pokud se sami identifikují jako ženy.
V jednom z britských vládních oddělení na tamní zaměstnance dokonce čekal kalendář „30 dní hrdosti“, který jim přinášel na každý den nějaké LGBT téma jakožto stonewallské nepokoje či téma týkající transgender dětí.
Kromě LGBT tematiky bylo britským státním úřadníkům vštěpováno prostřednictvím materiálu hnutí Black Lives Matter a dozvěděli se také o „privilegiích bílých“.
Skupina pro diverzitu na britském ministerstvu spravedlnosti hlásala, že „v mnoha společnostech“ je víra ve dvě pohlaví „produktem a nástrojem kolonialismu a nadřazenosti bílé rasy“ a v informačním bulletinu pro genderovou rovnost zaznívalo, že prý „mnoho severoamerických domorodých kmenů před kolonizací nemělo žádné konstrukce pohlaví a přijímalo jeho proměnlivost a že v některých kulturách se lidé, kteří se identifikují jakožto osoby jiného pohlaví, spojují „s posvátnou mocí, spiritualitou a jsou považováni za požehnání pro rodinu a komunitu, do které se narodili“.
Varováno bylo naopak před genderovou binárností, jelikož ta je podle tvrzení bulletinu „v mnoha společnostech produktem a nástrojem kolonialismu a nadvlády bílé rasy“.
Upozorňováno bylo i před používáním oslovení „dámy a pánové“, jelikož to prý „předpokládá, že všichni ve vašem publiku se identifikují buď jako ženy, nebo jako muži, což nemusí být pravda“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radek Kotas