Jak ParlamentníListy.cz informoval tiskový odbor kraje, důvodem vzniku pracovní skupiny je snaha Ústeckého kraje o koncepční a koordinované řešení těchto problémů, a to v rámci kompetence dané Ústeckému kraji, potažmo Krajskému úřadu Ústeckého kraje.
K návrhu na vytvoření pracovní skupiny kraj podle dostupných informací vede skutečnost, že dosud například podstatně chybí ucelený program opatření, jeho vzájemná provázanost a koordinace, finanční zdroje pro realizaci, synergické působení mezi různými aktéry a přehled projektů na místní úrovni, výčet lidí a organizací, kteří opatření uvedou v život a udrží po potřebně dlouhou dobu.
V pracovní skupině jsou zastoupeni: politické vedení Ústeckého kraje, Krajský úřad Ústeckého kraje (odbor sociálních věcí a zdravotnictví), Policie ČR (krajské ředitelství), Úřad práce ČR (krajská pobočka) a Agentura pro sociální začleňování (odbor pro sociální začleňování v romských lokalitách Úřadu vlády ČR).
Samozřejmostí je také spolupráce pracovní skupiny s příslušnými orgány státní správy, zejména pak s Úřadem vlády, Ministerstvem vnitra a Ministerstvem práce a sociálních věcí, ale také například s Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem v oblasti odborného výzkumu a jednotlivými městskými policiemi na úrovni obcí s rozšířenou působností.
- TÉMA Šluknovsko
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan