Pod šéfkou britské konzervativní strany Theresou Mayovou se prý houpe židle. Někteří její spolustraníci těžce nesou, že v současnosti nejmocnější dáma Velké Británie vyhlásila předčasné volby, i když nemusela, a tyto volby sice na počet hlasů vyhrála, jenže fakticky stranu oslabila, protože ztratila křehkou většinu, kterou si konzervativci dosud drželi v dolní komoře britského parlamentu. Tohoto „úspěchu“ navíc dosáhla poté, co na počátku volební kampaně drtivě vedla nad opozičními labouristy. Šéf labouristů Jeremy Corbyn však dokázal náskok konzervativců smazat.
Lidé podporující stávajícího ministra zahraničí Borise Johnsona na něj údajně tlačí, aby se chopil iniciativy a pokusil se Mayovou tzv. vyhodit ze sedla. „Potřebujeme Borise Johnsona. Potřebujeme ‚Brexitera‘. Potřebujeme někoho, kdo dokáže mluvit k lidem, kdo se na ně dokáže napojit, potřebujeme někoho, jako je Jeremy Corbyn,“ uvedl pro Mail Online politik v konzervativní straně blízký právě Johnsonovi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp